Články


Autosalon ŽENEVA 2002

2007-05-16 Přečteno: 3 995x

Autosalon ŽENEVA

Studie Tudor dominuje stánku Škoda Auto na autosalonu v Ženevě Největším lákadlem expozice Škoda Auto na právě zahájeném ženevském autosalonu je studie klasického sportovního kupé Škoda Tudor. Mistrovská ukázka práce vývojového centra automobilky je zároveň důstojným reprezentantem tvůrčího potenciálu designérů ve Škoda Auto. V klasickém čtyřmístném kupé je neobyčejně zdařile spojena nadčasová elegance se sportovní dravostí podpořenou mimořádnými výkony. I když Škoda Tudor vychází ze současného největšího modelu superb, spíše než o ostrý sportovní vůz jde o krásné, elegantní klasické kupé se sportovním duchem.Snížený podvozek, jinak zcela shodný se superbem, je spolu se sportovně upravenou charakteristikou odpružení zárukou vynikajících jízdních vlastností při zachování vysokého cestovního komfortu. Sportovnímu charakteru vozu odpovídá i pohonná jednotka; silný motor V6 2.8 30V/142 kW pohání přes přímo řazenou pětistupňovou převodovku kola přední nápravy. Samozřejmostí jsou rovněž všechny dnes používané elektronické stabilizující systémy, včetně ESP.Přestože je Škoda Tudor plně funkčním automobilem využívajícím nejmodernější technologie (a tedy reálně vyrobitelný), o nabídce tohoto modelu automobilka v současné době neuvažuje. Kromě Tudoru vystavuje Škoda Auto v Ženevě i desítku vozů reprezentujících všechny tři nyní vyráběné modelové řady; superb, octavii a fabii.

Škoda Superb na český trh

Dne 15.12.2001 představí Škoda Auto oficiálně svůj nový přírůstek do rodiny. Přírůstek vyžší střední třídy se jménem Superb. Již jsou první zájemci o tento nový model a dva vozy mají svého nového majitele. První stříbrný Superb v provedení Comfort 1.8 T/110 kW se prohání po silnicích na mladoboleslavsku. Druhý prodaný černý Škoda Superb 1.9 TDI se prohání na ostravsku.

Škoda SUPERB

S novou Škodou Superb se mladoboleslavská automobilka vrátí na zářijové Mezinárodní automobilové výstavě IAA ve Frankfurtu po několika desetiletích znovu do prestižního segmentu vozů vyšší třídy. . Škoda Superb je vůz s klasickou tříprostorovou karoserií s velmi elegantním, nadčasovým, dynamickým a přitom mírně konzervativním designem. Pojetí vnějšího designu i interiéru nese typické prvky značky Škoda, například typickou mřížku chladiče v nové větší dimenzi, níže posazenou ochrannou lištu na nárazníku, dynamicky působící odtokovou hranu na víku zavazadlového prostoru, nebo s velkou dávkou citu pro detail tvarované zadní svítilny. Tvarování karoserie vozu s precizně zpracovanými detaily vyjadřuje velkou dávku ušlechtilosti i technické vyspělosti. Délka vozu je 4,8 m, šířka 1,7 m a výška 1,4 m. Kromě vysoké míry komfortu a bezpečnosti, přiměřeného luxusu a určité dávky prestiže nabídne Škoda Superb zájemcům také mimořádně prostorný interiér. Velkorysý vnitřní prostor těží zejména z velkého rozvoru 2,8 m, který je jedním z největších ve vyšší střední třídě. V nabídce budou tři zážehové motory – 2,0/85 kW, 1,8 20V Turbo/110 kW, 2,8 V6/142 kW, a dva moderní úsporné vznětové agregáty – 1,9 TDI PD/96 kW a 2,5 TDI V6/114 kW. Nejvýkonnější zážehový a vznětový motor jsou šestiválce s uspořádáním válců do V. Tyto dynamické motory umožňují dosahování nadprůměrných jízdních výkonů.

Třímilióntý vůz

Právě tolik aut vyrobila Škoda Auto od svého vstupu do koncernu VW v mladoboleslavském závodě. Jubilejním vozem se stala stříbrná limuzína Octavia v provedení Elegance kterou si objednal český zákazník. Od vstupu do koncernu VW výroba a prodej vozů Škoda neustále roste. Vratislav Kulhánek řekl, že dalším cílem celého nemežnemtu škodovky bude zvýšit prodej na 500 000 vozů ročně.

Fabia SEDAN na našem trhu

Škoda Auto představila další provedení vozu fabia a to Fabia sedan. Na náš trh byla uvedena 11. - 12.5.2001. Nejlacinější verze Fabie sedan v provedení Classic bude stát 309 900 Kč. Model bude možno si objednat ve třech stupních výbavy, které jsou totožné s ostatními typy modelu Fabia.

!! Konečně limuzína !!

Škoda Auto představila na autosalonu v Ženevě svoji studiu nového modelu jménem Montreux který má být nejluxusnější škodovkou která se bude vyrábět. Zatím jde o studii a jak řekl šéf škodovky Vratislav Kulkánek jméno nového modelu je zatím předběžné a také podoba by se mohla lišit. Je ovšem jisté že se bude jednat o prvotřídní model kterým se škodovka bude snažit konkurovat WV Passat tedy ve vyšší střední třídě. Montreux bude o 10 centimetrů delší než Passat a jeho cena by měla začínat na 600 tísících korunách a se zvláštní výbavou se může vyšplhat až přes jeden milion korun. Na domácím trhu by měla nahradit někdejší vládní "limuzínu" Tatru 613.

Nová verze Fabie

Jedno z dalších provedení modelu Fabia je SEDAN. Na našem trhu by se měla objevit již v květnu letošního roku. Nový model bude oficiálně představen na autosalonu v Ženevě. Cenu nového modelu stejně jako plánovaný počet vyrobených kusů zatím automobilka nezveřejnila. Délka modelu je 4222 mm, šířka 1646 mm a výška 1449 mm. Zavazadlový prostor má objem 438 litrů (což je více než combi) a po sklopení zadních sedadel 789 litrů. Nový model bude nabízen se čtyřmi zážehovými a dvěma vznětovými motory.

Ukončení výroby

Dost podstatný zásahem do své modelové nabídky zasáhlo vedení společnosti ŠKODA AUTO a.s a to tím že rozhodlo o předčasném ukončení výroby modelu Felicia. Poslední modely toho typu budou kmání již pouhé dva měsíce, tedy do dubna letošního roku. Felícií se již vyrobí jenom 17 000 kusů. Model Felicia se vyrábí od roku 1994 kdy nahradila Favorita. Za sedm let její výroby bylo vyrobeno bezmála 2 miliony ks. Felicia byla nejprodávanější škodovkou. Nyní se nabízí otázka: bude Fabia stejně úspěšná jako Felicie? Bude se stejně dobře prodávat? Na tyto otázky nám odpoví čas pouze a musíme doufat že představitelé škodovky vsadili na správnou kartu.

Prodej Škodovky za rok 2000

Automobilka Škoda Auto prodala v loňském roce více než v 70 zemích 435 403 vozů, a zvýšila tak meziročně prodej o třináct procent. V tuzemsku loni firmě vzrostl prodej o 6,5 %. V západní Evropě si vozy Škoda koupilo 229 109 zákazníků, což je ve srovnání s předchozím rokem nárůst téměř o pětinu. Největším zahraničním trhem zůstává Německo, kde Škoda Auto prodala 65 219 vozů. V Británii Škoda Auto prodala 30 509 automobilů, což je nárůst o 31,8%. Dalšími zeměmi kde Škoda Auto zvýšila svůj prodej jsou: Nizozemsko (o 50,5%), Rakousko (o 21,9%), Itálie (o 16,8%) a Španělsko (o 12,9%). Ve střední Evropě zůstává největším trhem Polsko, kde se prodalo 39 326 vozů. Na Slovensku se prodalo 32 095 vozů a v Maďarsku se prodalo 7 707 vozů.

Fabia combi autem roku 2001

V neděli dne 14.ledna 2001 bylo vyhlášeno auto ruku 2001. Automobilem nového milénia se stala Škoda Fabia combi. To je pro Škodovku další významné ocenění za model Fabia. Loni byla Fabia vyhlášena autem roku 2000 ve Velké Británii a také získala titul od časopisu AutoBild který ji vyhlásil svým autem roku.

Co Škoda Auto připravuje

??Škoda Moldávia??

Německý AutoBild zveřejnil článek a tuto fotomontáž.

Škoda vyšší střední třídy by měla být představena příští rok na podzim. Bude jezdit na povozku z Passatu a měla by být větší než Audi A6. Moldávia se bude vyrábět v závodě v Kvasinách. Mělo by se podle plénu vyrábět 40 000 kusů ročně.Mluvčí společnosti pravost fotomontáže nepotvrdil a jak řekl ředitel škodovky Vratislav Kulhánek: "název nabyl zatím schválen a Moldávia to rozhodně nebude. Největší otázkou však zůstává: bude nová "Moldávia" úspěšná? Bude stejně žádaná jako její menší setra Octavia?

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články