Články


Detlef Wittig: Škoda Auto chce do roku 2010 zvýšit výrobu o 44 %

2007-06-26 Přečteno: 1 755x

Důvodem rychlého zvyšování výroby jsou zejména východní trhy

Nejvýše postavený ředitel Škoda Auto Detlef Wittig pro agenturu Reuters uvedl, že by automobilka v roce 2010 ráda vyrobila 800 tisíc automobilů. Oproti loňskému roku by to znamenalo více než 40% nárůst výroby. Škoda chce využít zejména potenciálu svých nových továren v zahraničí.

Wittig v této souvislosti zmínil Čínu, Indii a Rusko, protože právě tam podle jeho názoru dojde v následujících letech k nejrychlejšímu růstu. Škoda chce v letošním roce prodat 616 tisíc automobilů, což by znamenalo meziroční růst o 15 %. Podle Wittiga by měla výroba a prodeje růst podobným tempem i v následujících několika letech, i když zároveň připouští, že roční růst by mohl být spíše v rozmezí 5 až 10 procent.


Škoda více využije potenciálu zahraničních továren, říká Wittig.

Co se zmíněných rychle rostoucích trhů týká, chce Škoda v letošním roce v Číně vyrobit 30 tisíc kusů a postupně se dostat až na 100 tisíc vozů ročně. V Rusku by se mělo v roce 2010 vyrobit 50 až 60 tisíc automobilů značky Škoda a v Indii je v plánu zvýšit výrobu ze současných 20 tisíc kusů až na 50 tisíc vozů ročně. V této souvislosti také Wittig zmínil možné rozšíření portfolia automobilky o vůz, který bude jakousi levnější obdobou modelu Fabia.

Další informace naleznete v článku Rozhovor s Detlefem Wittigem o budoucnosti Škody Auto ze 7. 6. 2007.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články