Články


Jak koupit novou Škodu Fabia

2007-05-31 Přečteno: 5 164x

…aneb jakou a za kolik Kč

S novým rokem přišla tradičně na trh další vlaštovka od Škody Auto. Tentokrát malý hatchback, který je následovníkem první generace veleúspěšné řady Škoda Fabia. Prodej nové série byl zahájen 30. března. Přináším vám tedy přehled cen, za které nám automobilka druhou generaci Fabie nabízí.Prodej nové škodovky byl zahájen koncem března.

 

 

Stručně:

Základní cena modelu Škoda Fabia 1,2 HTP/44 kW činí 249 900,- Kč. Součástí standardní výbavy jsou čelní airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy, protiblokovací systém ABS, regulace brzdného momentu motoru MSR, brzdový asistent Dual Rate nebo elektrohydraulický posilovač řízení.

Verze Fabia Classic je v nabídce od 265.900,- Kč a model Fabia Ambiente, jehož sériová výbava obsahuje kromě jiného i 15´´ kola, centrální zamykání, elektrické ovládání oken vpředu, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, přední mlhové světlomety nebo palubní počítač je v nabídce od 279 900,- Kč.

Nová Škoda Fabia nabízí ve všech směrech více prostoru. Například co se týče místa na zadních sedadlech a objemu zavazadlového prostoru (300 až 1163 l) patří k největším vozům ve své třídě. V novém voze nechybí ani nová praktická řešení: například kryt zavazadlového prostoru lze umístit ve dvou polohách a tak je objem zavazadlového prostoru snáze využitelný. Mezi technické novinky přispívající k bezpečnosti provozu patří například i nová světelná technika, která je dostupnou alternativou ke standardním halogenovým světlometům: mlhové světlomety s "Corner" funkcí nebo projektorové halogenové světlomety s žárovkou H7, které se na přání dodávají také s funkcí dynamického natáčení světelného modulu při jízdě do zatáčky.


Najdi 10 rozdílů, aneb pohled na přední část nové a staré generace Škody Fabia.


Škoda Fabia: Ceny v ČR (od benzinového motoru 1,2 HTP/44 kW až po naftový motor 1,9 TDI/77 kW)

Fabia: od 249.900,- po (pouze benzinový motor)
Classic: od 265.900,- po 400.900,-
Ambiente: od 279.900,- po 414.900,-
Sport: od 319.900,- po 454.900,-
Elegance: od 351.900,- (1,2 12V HTP/51 kW) po 469.900,-


Podrobný přehled výbavy:


Škoda Fabia - Fabia

Roli základního modelu Junior přebírá výbava Fabia, která je k dispozici výhradně se základním tříválcem 1,2 HTP/44 kW. Na rozdíl od dosavadního provedení, které bylo opticky degradováno oproti ostatním modelům, se u nové nejlevnější Fabie na první pohled nic nepozná.

Automobil má ve výbavě čelní airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy, protiblokovací systém ABS, regulaci brzdného momentu motoru MSR a brzdový asistent Dual Rate. S novou Fabií končí na českém trhu doba Škodovek bez posilovače řízení, neboť elektrohydraulický posilovač je standardem napříč celou paletou řady Fabia. Místo třináctipalcových kol Juniora dostává mladoboleslavský základ čtrnáctipalcová kola s pneumatikami 165/70 R14, samozřejmostí pro nejlevnější Fabii je sloupek volantu nastavitelný ve dvou osách, pět tříbodových bezpečnostních pásů. Vybírat lze ze stejné barevné palety jako u ostatních verzí (13 barev, z toho 3 bez příplatku, metalický lak za 8 500,- Kč, žlutá Sprint za 5.200,- Kč).

Do základního provedení nelze objednat žádné další prvky mimořádné výbavy s výjimkou přípravy pro rádio (se čtyřmi reproduktory) za 2.000,- Kč, autorádia Beat (4.500,- Kč) a autorádia Dance (8.000,- Kč), schopného přehrávat také formát MP3. Obě autorádia jsou dodávána se zdířkou mezi sedadly pro připojení externího audiozařízení.

Původní Fabia Junior se na českém trhu prodávala za 227.900,- Kč. Pro dovybavení na úroveň nového základního modelu byste museli do Juniora dokoupit airbag spolujezdce (7.500,- Kč), boční airbagy (v hodnotě 8.900,- Kč, ale pro Junior nedostupné) a posilovač řízení (12.000,- Kč), což v praxi znamená, že základní model reálně zlevnil o několik tisíc korun. Za přípravu pro rádio jste museli dát dříve 4.500,- Kč, dnes potřebujete jen 2.000,- Kč.


Škoda Fabia - Classic

První běžná úroveň výbavy se od základní liší zpřístupněním rozsáhlého seznamu příplatkové výbavy, která je obvykle dostupná bez vazby na jiné související položky. Standardní výbava je bohatší proti základu mj. o výškové nastavení sedadla řidiče, dělená zadní sedadla, radiopřípravu a tónovaná skla. Příplatek proti základnímu modelu činí 16.000,- Kč.

Z příplatkové výbavy je zřejmě rozumné zvolit centrální zamykání (5.000,- Kč nebo s dálkovým ovládáním za 9.000,- Kč, kombinace s elektrickým ovládáním oken vpředu přijdou na 12.000,- Kč resp. 16.000,- Kč), ceny rádií jsou shodné jako pro základní model. Klimatizace přijdou na 35.000,- Kč (Climatic) resp. 47.000,- Kč (Climatronic). Classic má černou přístrojovou desku Onyx-Onyx s otevřenými schránkami před spolujezdcem.

Původní Fabia Classic se prodávala za podobné ceny, ovšem s méně výkonnými tříválcovými motory (40 kW místo 44 kW, 47 kW místo 51 kW).


Škoda Fabia - Ambiente

Ambiente je první výbava s přístrojovou deskou (Onyx-Silver) z měkčeného plastu, která má před spolujezdcem uzavřené schránky a stříbrně lakované doplňky (hlavice řadicí páky, rámeček řadicí páky, vnitřní kliky dveří, dveřní madla, rámečky přívodu vzduchu do interiéru a pojistné tlačítko ruční brzdy atd.). Zvolit lze však také černou přístrojovou desku Onyx-Onyx.

Ve výbavě již nechybí centrální zamykání, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické ovládání předních oken, palubní počítač, přední mlhové světlomety, černé ochranné lišty dveří a patnáctipalcová kola s pneumatikami 195/55 R15. Příplatek za to činí proti verzi Classic 14.000,- Kč.

Ambiente je první výbavou, pro kterou lze pořídit do Fabie navigační systém s monochromatickým displejem (35.000,- Kč), k tomu dostanete také displej Maxi-DOT v přístrojovém štítu (jinak za 4.000,- Kč). Klimatizace Climatic zde stojí 20.000,- Kč, Climatronic 32.000,- Kč.


Škoda Fabia - Sport

Výbavový stupeň Sport má výhradně černý interiér a přístrojovou desku Onyx-Onyx. Standardem jsou proti Ambiente navíc halogenové projektorové světlomety s žárovkou H7 (jinak jen halogenové s žárovkou H4), patnáctipalcová kola Antares z lehké slitiny, klimatizace Climatic (příplatek za Climatronic pak 12.000,- Kč), Sun Set (skla s vyšším stupněm tónování od B sloupku dozadu), dálkové ovládání centrálního zamykání, autorádio Dance (s MP3), malý kožený paket (tříramenný volant, madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky obšité kůží) a sportovní sedadla s výraznějším bočním vedením. Za to vše je nutno proti Ambiente připlatit 40.000,- Kč.


Škoda Fabia - Elegance

Nejvyšší výbava je jako jediná dostupná s přístrojovou deskou v kombinaci černá-béžová, ale také v černé Onyx-Onyx. Proti výbavě Sport má navíc mj. ASR, parkovací asistent vzadu, tempomat, 8 reproduktorů, vkládané koberce, loketní opěrku vpředu mezi sedadly, obě přední sedadla výškově nastavitelná, malý kožený paket se čtyřramenným volantem a vyhřívaná přední sedadla. Zaplatíte za to 15 tisíc Kč navíc proti výbavě Sport. Ve srovnání s výbavou Sport schází v Elegance sportovní sedadla a Sun Set. Stupeň Elegance není dodáván s motorem 1,2 HTP/44 kW.

 

 

Předváděcí vozy jsou od března k dispozici u autorizovaných prodejců Škoda Auto. Kompletní ceník najdete i na stránkách výrobce!

 Detail předního a zadního světlometu. Interiér působí útulnějším dojmem. 

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Škoda Fabia I 6Y

Toto je článek o modelu Škoda Fabia I 6Y

Sladká Fabia

Doslova jako z cukru vypadá nová Škoda Fabia v britské reklamě na její představení po Velké Británii. Tento netradiční způsob zvolil tým, který se stará o propagaci českých vozů na ostrově, v čele s Katie Bellovou.

V 60-ti vteřinovém spotu jsou tedy k vidění nejen desítky šikovn&...


Články