Články


Mohla mít Škodovka svého dvorního úpravce? Začátkem 90. let k tomu měla opravdu hodně blízko!

2 komentářů 2017-04-11 Přečteno: 1 628x

Dnešní Škodovky bývají většinou spojovány s pojmy jako je praktičnost, přívětivé provozní náklady, či kvalitní dílenské zpracování. Ovšem začátkem 90. let, kdy se z přesluhujícího socialismu přecházelo k nově zaváděnému kapitalismu, se začaly objevovat myšlenky, jak tehdejší Škodovky udělat zajímavější. K dispozici byl v podstatě jen Favorit a pozdější Felície a pouze výkonem neoplývající čtyřválcové motory, takže přiblížit se například dvornímu úpravci BMW – Alpině, bylo prakticky nemožné.

První náznaky snahy přijít s něčím zajímavým se objevily už koncem 80. let. V režii firmy Metalex začaly vznikat první upravované Rapidy s plátěnou střechou. Ano, nejednalo se o motorové úpravy, ale pouze karosářské. Takto upravená auta mířila zejména na zahraniční trhy. Metalex však postavil jen asi tucet otevřených rapidů, ovšem firem, které se těmito úpravami zabývalo, bylo více. Jmenujme například britskou společnost LDD, Ludgate Design & Developement, která údajně upravila a přestavěla do podoby kabrioletu více než 300 aut a nabízela je na britském trhu přímo v dealerstvích Škodovky. Po technické stránce na tom ale ani standardní Rapid nebyl vůbec špatně. Nechyběly například čtyřpístkové přední brzdy nebo zdokonalená zadní náprava.

Ale zpátky do rodné vlasti a ke společnosti, která se úprav Škodovek ujala jako první. Po Rapidu následoval MTX Roadster. Tento kabriolet vycházel již z technicky vyspělejší Škody Favorit. Největším oříškem bylo vymyslet, jak z klasického hatchbacku s pěti dveřmi udělat dvoudveřový kabriolet. Karoserie tak přišla o střechu, B i C  sloupky, zadní boční dveře a vyklápěcí zadní stěnu. Přední část vozu byla opatřena novou maskou a pod kapotou přibyla příčná vzpěra mezi horními úchyty tlumičů. Doslova za pochodu se na voze měnily některé konstrukční detaily a zaváděla se různá vylepšení. V létě roku 1991 vyjížděly z dílen Metalexu v Mělníku již první desítky vozů, ovšem z celkového počtu téměř 200 vyrobených kusů byla většina určena na export, neboť cena této rarity dosahovala skoro dvojnásobku ceny seriového hatchbacku, která se ve své době pohybovala kolem 150 tisíc korun.

Druhý pokus Metalexu přišel ještě s nastupující Škodou Felicia. Auto dostalo název MTX Cabrio a kromě ochranného rámu, třívrstvé plátěné stahovací střechy a zesílené podlahy je specialitou zachování obou párů bočních dveří. Jednalo se o poslední otevřenou Škodu z Metalexu. Mezi lety 1997 až 2000 se této čtyřmístné kuriozity vyrobilo pouze 37 kusů a v době svého vzniku stál nový kousek až půl milionu korun.

Nabízelo by se navázat na model vycházející z první generace Škody Fabia, avšak firma Metalex se poté začala zaměřovat už jen na vývoj a homologaci úprav speciálních automobilů, servisní činnost, nebo renovaci veteránů. Ano, i v dnešní době můžeme narazit na různě upravené Škodovky, jako je například BT Design, ovšem nejedná se o tak radikální úpravy karoserie, ale spíše jen o optické pakety. Jedno je ale jisté, nejeden škodovácký nadšenec bude vždy tajně doufat o znovuvzkříšení produkce Metalexu a  výše zmiňované modely budou mezi sběrateli pokaždé vyvažovány zlatem.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Mohla mít Škodovka svého dvorního úpravce? Začátkem 90. letech k tomu měla opravdu hodně blízko! 2 MATTESS e34e36
5 měsíců, 16 dnů Mohla mít Škodovka svého dvorního úpravce? Začátkem 90. letech k tomu měla opravdu hodně blízko!

Foto galerie


Články