Články


Nová Škoda Fabia combi

2008-01-07 Přečteno: 5 320x

Využijte nových možností

Nová Škoda Fabia Combi Vás na prvý pohled upoutá svými dynamickými liniemi a citlivě zakomponovanými detaily, které dotvářejí elegantní design nové generace jednoho z nejoblíbenějších modelů Škoda.

Nový model nyní nabízí cestujícím ještě větší pohodlí a komfort a také více prostoru pro zavazadla než předchůdce. Zavazadlový prostor narostl o 54 litrů na 480 litrů. Při sklopených zadních sedadlech má posádka k dispozici zavazadelník o celkovém objemu 1 460 litrů, tedy o celých 235 l více, než nabízela Fabia Combi první generace.

Exteriér

Ve srovnání se stávajícím modelem vnější rozměry nového kombi narostly. Nová Fabia Combi je o 7 mm delší a 46 mm vyšší (délka 4 239 mm, šířka 1 642 mm, výška 1 498 mm)./P>

Stejně jako pro modely Roomster a Fabia hatchback je i pro Fabii Combi charakteristický klínovitý vzhled s typickou dozadu se zužující linií oken. To vytváří velmi dynamické rysy karoserie.

Výrazné světlomety, maska chladiče, ale i kapota se zřetelnými konturami a středem šípovitě se svažujícím k logu Škoda, která dokonale splývá s propracovanými blatníky, propůjčují Fabii Combi při pohledu zepředu navýsost přátelský, zároveň však svěží, dynamický vzhled.

Interiér

Také interiér nové Fabie Combi se radikálně proměnil. Přístrojová deska důsledně respektuje zásady moderní ergonomie. Je dokonale přehledná, všechny ovládací prvky včetně kontrolních přístrojů jsou pohodlně dosažitelné a umístěné v zorném úhlu řidiče.

Velkou předností je i značný počet nejrůznějších odkládacích schránek a boxů, a to jak u řidiče a spolujezdce, tak i v prostoru pro cestující na zadních sedadlech.

Velikost prostoru pro cestující dělá z nové Fabie Combi nejlepší automobil ve své třídě a zejména rozměry zadní části vozu jsou přímo velkorysé. Za atraktivní vzhled vděčí interiér ve dvoubarevném provedení také skvělému výběru kvalitních materiálů a perfektnímu zpracování.


Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Škoda Fabia II 5J

Toto je článek o modelu Škoda Fabia II 5J

Pancéřovaná Škoda Fabia RS

Neprůstřelná Fabia

U našich západních sousedů to zřejmě bude o něco divočejší nežli u nás: Slovenské zastoupení Škody Auto půjčilo na tři měsíce Krajskému ředitelství Policejního sboru v Bratislavě upravenou Fabii RS s balistickou ochranou.

Vylepšené Fabie RS

...

Škoda přišla s novým modelem

Škoda Auto představila v Monte Carlu svůj nový akční model, jímž je Škoda Fabia Monte Carlo. Automobilka se v motoristickém průmyslu objevuje již 110 let a Škoda Fabia Monte Carlo představuje sportovní úspěchy, jichž v posledních letech společnost dosáhla. Speciálně vydaná edice nezapře své sportovn&i...

Test Škoda Fabia 1,2 HTP: a přece se točí

Žádný jiný automobil nevyvolává tolik polemiky u českých motoristů. Přesvědčí nová Fabia nevěřící, nebo zklame i své příznivce?

Historii malých-velkých škodovek jsme popisovali už v prvním ostrém testu nové Fabie a není snad jediného motoristy, který b...

Z Ženevy: Škoda Fabia S2000

Škoda to s novou Fabií myslí hodně vážně a hned pro její představení připravila koncept závodní verze třídy S2000. Vypadá skvěle.

Nová Fabia už je čtenářům AutoRevue.cz už dobře známou novinkou škodovky. Svou světovou výstavní premiéru si ale odbývá až v Ženevě. Aby...

Škoda Fabia Green Line

Martin Jahn o ekologické strategii a novinkách ve Škodě Auto

Podle informací serveru Auto Motor und Sport vyvíjí česká značka úspornou řadu automobilů, která na trh příjde pod označením Green Line. Fabia Green Line má být analogií k Volkswagenu Polo BlueMotion, který je dostupnějš&iacut...

Brno živě: Škoda Fabia Styling kit, nová Fabia pro sportovce

Škoda Fabia se Styling kitem živě z Brna

Česká automobilka Škoda představila na autosalonu v Brně nový Styling kit, který je určený pro druhou generaci modelu Fabia. Změna stylingu má navodit dynamičtější pocit z vozu. A tento záměr se opravdu povedl..

Kit, který si půjde přikoupit k jakékoli Fabii, vás př...

Ultimativní tuning pro Škodu: Fabia turbo 4x4 je realitou

Stovky koní, špičkové zrychlení, náhon na všechna kola, Škoda Fabia. Myslíte si, že sem něco nepatří? Omyl, přesně taková Fabia může stát ode dneška i ve vaší garáži. Milotec to vzal od podlahy a výsledek je opravdu famózní.

Výrobce doplňků pro automobily Ško...

Brisk RS 01 WRC: pětisetkoňová Fabia

Myslíte si, že Fabii první generace již odzvonilo? U Brisku si myslí pravý opak a na jejím základě postavili extrémně výkonný speciál.

Není zrovna obvyklé, aby výrobce komponentů pro automobily postavil svůj vlastní závodní speciál. Český výrobce svíček Brisk...

Nová Škoda Fabia - krok kupředu, nebo zpět?

V dubnu se začal na našem trhu prodávat nový model nejúspěšnějšího vozu v novodobé historii značky Škoda, tedy nová Škoda Fabia. V důkladném redakčním testu jsme proto prověřili kvality i nedostatky tohoto nástupce vozu nižší třídy,

který podle propagačních let&aacu...

Škoda Fabia II

Fabia II

Celkový vzhled nového automobilu určuje mnoho faktorů. Mimo jiné jsou to charakter značky a její originalita stejně jako funkčnost a prostornost vozu.

Představit technickou stránku nového modelu patří k okamžikům, na které se výrobce automobilů těší nejvíc. Zvlášť když přináš&...


Články