Články


Octavia od června dostane poprvé tříválcový motor

14 komentářů 2016-03-08 Přečteno: 538x

Volkswagen Golf už benzínový tříválcový motor v nabídce má, teď je na řadě octavia. Podle dvou dobře informovaných zdrojů přímo z automobilky se tak stane od začátku června, kdy Škoda představí změny pro modelový rok 2017.

Kromě několika dílčích změn (třeba na multimediálním systému či možnostech nabíjení a propojení mobilního telefonu) bude největší změnou nasazení motorizace 1,0 TSI. Jde o tříválcový motor se čtyřmi ventily na válec a zdvihovém objemu 999 ccm. Motor je přeplňovaný pomocí turbodmychadla a má přímé vstřikování paliva.

Jednotka pro octavii bude stejná jako ta pro golf. Nabídne tak 115 koní (85 kW) při 5500 otáčkách a točivý moment 200 Nm při 2000 – 3500 otáčkách. V případě golfu a spojení se šestistupňovou manuální převodovkou dovede auto zrychlit z 0 na 100 za 9,7 sekundy a jede rychlostí až 204 km/h.

V kombinovaném režimu litrový tříválec spotřebuje dle homologačních údajů 4,3 litru benzínu na sto ujetých kilometrů.

V příštím roce by octavia třetí generace měla podstoupit větší facelift. Ten přinese podle našich informací novou přední masku s oddělenými světlomety ve stylu Mercedesu-Benz třídy E.

zdroj: Novinky.cz

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Octavia od června dostane poprvé tříválcový motor 14 MATTESS mjr.Maisner
1 let, 4 měsíců Octavia od června dostane poprvé tříválcový motor

Foto galerie

Škoda Octavia III 5E

Toto je článek o modelu Škoda Octavia III 5E

Třetí generace Škoda Octavia

Třetí generace novodobé Octavie je už hotová. Ve Frankfurtu to potvrdil šéfdesignér Jozef Kabaň. Podle neoficiálních informací se nová generace začne prodávat až koncem příštího roku, o rok později přijde i praktičtější karosářská varianta kombi.

"Nová Octavia už je hotová. V principu co se týče designu, tak jsme připraveni vůz v krátké budoucnosti ukázat," uvedl Kabaň. Druhá generace Octavie je ...


Články