Články


Premiéra Red Bull Škoda teamu na Mexické rally

2011-02-23 Přečteno: 920x

Posádka Hänninen - Markkula se poprvé představí v barvách Red Bull Škoda teamu na Mexické rally. Premiéru si zde odbude i tým okolo IRC šampiona.

Mezinárodní rallyová scéna s napětím vyhlíží první březnový víkend ve kterém zažije svoji premiéru nově vytvořená formace Red Bull Škoda. V celé sérii S-WRC patří Mexická rally (3. - 6. března) 
k nejzajímavějším a nejnáročnějším vůbec. Juho Hänninen se postaví silné mezinárodní konkurenci společně se spolujezdcem Mikko Markkulou s vozem Škoda Fabia S2000. Týmoví kolegové Hermann Gassner jr. s Katharinou Wüstenhagen se objeví až na další soutěži v Jordánsku (13. - 16. dubna).

Šotolina a spalující teploty

Šotolinová soutěž v okolí města Leon, náročná díky charakteristickým vysokým teplotám a rychlostním zkouškám ve vysoké nadmořské výšce, bude skutečným testem odolnosti vozů i pilotů. Největší porce erzet čeká na jezdce v Sierra de Lobos a Sierra de Guanajuato s typickým mixem nádherné scenérie horských vrcholů a rychlých pasáží v otevřených údolích. Celkově čeká nabité startovní pole 22 erzet
s 365 ostrými kilometry a více než tisíci kilometry přejezdů.

Konkurence bude silná, ale my jsme maximálně připraveni

Juho Hänninen podtrhuje význam startu v serii S-WRC: "Náš start v šampionátu S-WRC
je obrovskou výzvou pro celý tým. Máme ambiciozní cíle a chceme jezdit na špici startovního pole.
Start do sezony je z tohoto důvodu mimořádně důležitý. Konkurence bude silná, ale my jsme maximálně připraveni. Teď se ukáže, kde se ve srovnání s ostatními týmy nacházíme."

Raimund Baumschlager, šéf týmu, doplňuje: "Mexická rally nebude žádná projížďka, ale jsme připraveni. Máme špičkové zázemí a techniku díky podpoře továrního týmu Škoda Motorsport,
zároveň v podobě Juho Hänninena jednoho z momentálně nejlepších pilotů na nezpevněném povrchu.
Jsem přesvědčen, že do výsledkové listiny významně promluvíme."

Hermann Gassner jr.: "Do Jordánské rally využijeme čas na testování – přeci jen je pro mě letos auto nové. Start v S-WRC je velký krok vpřed, poprvé se staneme součástí hodnocení mezinárodní serie. Cílem je sbírat co nejvíce zkušeností a pomalu se přibližovat špičce jezdeckého pole."

V Jordánsku se objeví z týmu pouze Hermann Gassner. Oba piloti poté absolvují společně plánované podniky na Sardínii, v Řecku, Finsku, Německu, Francii a  Španělsku.

 

Zdroj:Tisková zprávaDiskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články