Články


Škoda se chystá vyrábět malý vůz

2011-02-09 Přečteno: 1 511x

Škoda se připravuje na výrobu malého vozu, které by mělo mít označení NFS, což je zkratka slov New small family. Svými rozměry bude menší než Fabia a automobilka Škoda Auto se na výrobu tohoto vozu chystá právě letos v říjnu. První vůz by měl světlo světa spatřit v závodě v Bratislavě. Výroba nejmenšího auta bude uskutečněna dva měsíce po tom, co téměř stejné auto začne vyrábět Volkswagen. Předpokladem je, že by měla Škoda Auto prodat až sto tisíc kusů během jednoho roku.

Nejmenší automobil Škoda neboli malý rodinný vůz by se měl kompletně vyrábět v hlavním městě Slovenska – v Bratislavě. Předchůdci těchto automobilů budou mini auta vyráběná firmou Volkswagen, jejichž výroba započne již letos v srpnu. Malý vůz, který bude mít na své masce okřídlený šíp, a bude vlastnit motor z Mladé Boleslavi, by se měl stát konkurencí pro kolínská trojčata. Vůz tak bude mít české srdce, i přesto, že se bude vyrábět v zahraničí. Do miniškodovek budou vsazeny tříválcové benzinové motory s objemem 1,2 litru. Cílem je, aby motor byl úspornější, tišší a hlavně splňoval emise oxidu uhličitého.

Předpokládá se, že vzroste zájem o malé automobily, a to nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dnes je totiž těžko zaparkovat v centru města. Miniškodovky by se měly vyrábět také ve dvou verzích. První verze bude nazvaná Basic, která bude zahrnovat nižší výbavu, čímž bude pořizovací cena nižší. Druhou verzí bude High, jejíž výbava bude dražší a komfortnější. Možná se ptáte, jaká bude vůbec cena chystaného modelu. Očekává se, že by neměla přesáhnout 200 tisíc korun a spekuluje se o ceně kolem 180 tisíc korun.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články