Články


Škoda ukončí výrobu Octavie Tour

2012-04-23 Přečteno: 1 837x

Škoda Auto v červnu ukončí výrobu vozu Octavia Tour. Nejdostupnějšího modelu řady Octavia vyprodukovala mladoboleslavská automobilka od roku 2004 na 32 000 kusů. Na podzim na ni volně naváže nová "kompaktní limuzína", řekl mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Přídomek Tour získala Octavia první generace v okamžiku, kdy byla zahájena souběžná výroba s druhou generací téhož modelu. Automobilka tak měla v nabídce velké auto za malé peníze, uvedl Baláž.

Ve voze Octavia Tour jezdí více než 5500 českých řidičů. "Ti, kteří doposud váhali, mají nyní poslední šanci. U obchodníků Škoda na ně čekají poslední vozy s bohatou výbavou," řekl Petr Pečenka ze společnosti Škoda Auto.

Octavii Tour s motorem 1,4 MPI lze v akční nabídce Trumf pořídit za základní cenu 249 900 korun. Octavia je nejúspěšnějším modelem značky Škoda, jen v uplynulém roce si tento vůz pořídilo 390 000 zákazníků. Mezi lety 1996 a 2010 se vyrobilo více než 1,4 miliónu vozů Octavie první generace. Dalších 2,5 miliónu bylo od roku 2004 doposud vyrobeno v generaci druhé. Novou, třetí generaci modelu Octavia, představí automobilka příští rok.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Škoda Octavia II 1Z

Toto je článek o modelu Škoda Octavia II 1Z

Škoda vyrobila 1,5 milióntou Octavii II generace

Škoda vyrobila 1,5milióntou Octavii druhé generace. Jubilejní vozidlo – bílá Octavia Combi ve verzi „GreenLine“ – sjela v úterý z linky hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi. Octavia II s interním kódem A5 se vyrábí od roku 2004.

První „...

Škoda Octavia II

Octavia II

Nová Škoda Octavia je připravená ukázat se Vám v celé své kráse; silná, dynamická, dravá Robustní a zároveň mimořádně kompaktní. S energicky zkosenou přídí, nově tvarovanými světlomety i typickou přední maskou. V designové linii s motivem pí...


Články