Články


Škoda vyrobila 1,5 milióntou Octavii II generace

2011-12-14 Přečteno: 1 462x

Škoda vyrobila 1,5milióntou Octavii druhé generace. Jubilejní vozidlo – bílá Octavia Combi ve verzi „GreenLine“ – sjela v úterý z linky hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi. Octavia II s interním kódem A5 se vyrábí od roku 2004.

První „novodobá“ Octavia (Octavia I, interní kód A4) sjela z výrobní linky v roce 1996 [celá zpráva].

V roce 2004 byla zahájena výroba druhé generace Octavie s interním kódem A5. Ta se stejně jako první generace vyrábí v karosářských variantách liftback a kombi. Třetí generace by se měla podle nepotvrzených informací objevit v roce 2013.

Octavia II se vyrábí, respektive montuje z dovezených dílů (CDK) v závodech v Mladé Boleslavi a Vrchlabí, dále v Kaluze (Rusko) a Aurangabádu (Indie), v Kazachstánu, Bratislavě a Solomovnovu (Ukrajina). Vůz, prodávaný v Čině pod názvem „MingRui“, se od roku 2007 vyrábí v podniku Shanghai Volkswagen. Do jubilejního čísla se produkce „čínské octavie“ nezapočítávala.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Škoda Octavia II 1Z

Toto je článek o modelu Škoda Octavia II 1Z

Škoda ukončí výrobu Octavie Tour

Škoda Auto v červnu ukončí výrobu vozu Octavia Tour. Nejdostupnějšího modelu řady Octavia vyprodukovala mladoboleslavská automobilka od roku 2004 na 32 000 kusů. Na podzim na ni volně naváže nová "kompaktní limuzína", řekl mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Přídomek Tour získala Octavia první generace v okamžiku, kdy byla zahájena souběžná výroba s druhou generací téhož modelu. Automobilka tak měla ...

Škoda Octavia II

Octavia II

Nová Škoda Octavia je připravená ukázat se Vám v celé své kráse; silná, dynamická, dravá Robustní a zároveň mimořádně kompaktní. S energicky zkosenou přídí, nově tvarovanými světlomety i typickou přední maskou. V designové linii s motivem pí...


Články