Články


Škoda Yeti pick-up

2012-06-27 Přečteno: 2 478x

Milovická firma Benet Automotive, která dodává plastové díly pro Škodu, Volkswagen a Kiu, předvedla na autosalonu v Lipsku koncept Škody Yeti s korbou. Karosářská verze pick-up má ukázat možnosti firmy při individuálních úpravách automobilů.

Škoda pick-up naposledy vyráběla v devadesátých letech, šlo o felicii s korbou. Od té doby takto pojatý užitkový automobil Škoda sériově nevyrábí; v okolí vývojového střediska lze zahlédnout jezdící fabii přestavěnou na pick-up, ale to je hříčka tamních vývojářů a nikoliv sériová verze.

Benet Automotive dodává plastové díly nejenom pro škodovku, tato milovická firma také vytvořila několik zajímavých modelů odvozených ze sériových verzí současných škodovek (například oplastovaný suberb á la Octavia Scout nebo sportovní úpravy modelu Octavia RS). Nyní firma ukázala model Yeti s korbou.

Stalo se tak na lipském autosalonu, jde o koncept, který naznačuje možnosti milovické firmy. Koncept s názvem Etape má zhruba do poloviny své délky totožný vzhled jako yeti (jiný je ale přední nárazník), prostor v druhé řadě a kufr už je nahrazen korbou. Zadní světla pocházejí z yetiho, jiný je ale difuzor (zřejmě z Fabie RS) a dvě velké koncovky výfuku.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Škoda Yeti

Toto je článek o modelu Škoda Yeti


Články