Články


Sportovní pružiny WEITEC

2007-05-16 Přečteno: 3 427x

Pružiny WEITEC

Již se prodalo několik sad těchto sportovních pružin, které zaujaly, jak ukazuje realita nejen cenou, ale i svými vlastnostmi.

Po provedené montáži, se samozřejmě projevilo snížení vozidla (3,5 cm), ale po přezutí na letní kola 205/45/16 se snížení poměrně srovnalo. Je to krásně vidět z přiložených fotek. Jízdní vlastnosti se tedy změnily dost. Auto je poměrně dost tvrdé, což je znát především razantním průjezdem zatáčky, protože se méně naklání a hlavně v kombinaci s 16"koly. Při nízké rychlosti je auto poměrně nepohodlné, ale při vyšších rychlostech je to veliká paráda. Jediné co je znát je použití sériových tlumičů, protože tyto tlumiče stlačení a uvolnění pružiny dovolí příliš rychle a tak občas dojde k nepříjemnému "zahoupání". Jinak celkový dojem je výborný.

Co dodat závěrem. Sportovní pružiny WEITEC sice naruší trochu pohodlí z jízdy, ale výrazně zlepší zážitek pro sportovně založené řidiče. Ti co chtějí ještě vylepšit již tak slušné jízdní vlastnosti, mohou časem pružiny doplnit i sportovními tlumiči, pokud si rovnou nekoupí celý pevný sportovní podvozek skládající se ze sportovních pružin a sportovních tlumičů.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články