Články


Studenti Škody předělali Fabii na Pick-up

2015-04-29 Přečteno: 701x

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto představili svůj učňovský koncept Pickup Škoda FUNstar. Studii vozu na bázi nové generace modelu Škoda Fabia připravilo 23 žáků, její premiéra je naplánována na polovinu května na tuningovém srazu GTI v Rakousku. První učňovské auto Škoda CitiJet studenti učiliště představili loni.
           Žáci na projektu pracovali od listopadu loňského roku ve spolupráci s oddělením výroby a designu automobilky. „Mimořádnou vychytávku představují LED-světla, umístěná pod bočními ochrannými lištami. Přední světlomety se dvěma protektory jsou rovněž osazeny LED-technologií, ve světlech pro denní svícení kromě toho najdeme i zelené LED-proužky," uvedla automobilka.

Osmnáctipalcová kola Gemini jsou vypůjčena z modelu Octavia RS. Vůz pohání motor 1,2 TSI o výkonu 90 kW. Interiér je vybaven sportovním volantem nebo soundsystémem o výkonu 1400 wattů.

Střední odborné učiliště strojírenské automobilky bylo založeno v roce 1927. Studenti zde nyní studují ve tří- nebo čtyřletých technických oborech. Navštěvuje jej 880 žáků, z toho více než 12 procent dívek.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články