Články


Test Škoda Fabia 1,2 HTP: a přece se točí

2007-06-27 Přečteno: 9 024x

Žádný jiný automobil nevyvolává tolik polemiky u českých motoristů. Přesvědčí nová Fabia nevěřící, nebo zklame i své příznivce?

Historii malých-velkých škodovek jsme popisovali už v prvním ostrém testu nové Fabie a není snad jediného motoristy, který by ji neznal. Po převzetí mladoboleslavské Škody koncernem Volkswagen došlo k vylepšení Favoritu a nakonec jsme se dočkali i druhé generace českého hatchbacku pod obchodním názvem Felicia. Na sklonku devadesátých let řekl koncern dost domácí české podvozkové platformě a přikázal výrobu další generace malého hatchbacku na podvozku, který měl být později sdílen s VW Polo. Tak se v roce 1999 představila milovaná i nenáviděná Škoda Fabia, kterou potkala řada úspěchů, ale i přehmat v podobě oholené verze Junior. Letos pak došlo na druhou generaci českého bestselleru. Jak se nám jeví po týdenní zkušenosti s verzí, která má nejlepší předpoklady stanout na vrcholu prodejních statistik modelu Fabia?


Design se povedl

Kdo mě zná, netroufne si podezřívat mě ze škodofilství. Patriotismus bude zřejmě to, z čeho mě nyní neprávem obviní příznivci jiných značek. Jenže Fabia druhé generace se dle mého soudu skutečně podařila a k jejímu designu nemám s odstupem několika měsíců vážnější výhrady. A nic na tom nezměnil ani fakt, že testovaný vůz byl vyveden v modré barvě Blue Dynamic, tedy v okoukané modři typické pro služební vozy. Nové Fabii zkrátka sekne.

Pro novinku je typická usměvavá čelní maska. Její mandlové oči v podobě předních světlometů s čirou optikou veselý pohled jen podrthují. Přední maska je tvořena svislým grilem a chromovaným rámem, v jehož horní části se usadil šíp v logu automobilky.Přední nárazník navazuje rovnou na přední kapotu a tvoří celek s přední maskou. Ve spodní části je bohaté plastové žebrování s dvojicí kruhových předních mlhovek.


Buclatá kapota a rozměrné čelní sklo zdatně maskují vyšší střechu, A sloupky se zepředu jeví štíhlejší, než ve skutečnosti jsou. Jejich skutečnou velikost odhalí až pohled zboku. Na krátkou aerodynamickou příď navazuje vysoká kabina, která poslouží i dvoumetrovým pasažérům bez sebemenšího zaváhání. Boční pohled na záď má díky odlišně tvarovaným koncovým svítilnám a dynamičtějšímu schodu na pátých dveřích agresivnější vzhled. Zboku čistý celek bez ochranných pryžových lišt doplňují čtrnáctipalcová litá kola s pneumatikami o rozměrech 165/70. Ty více než k čemukoli jinému přispívají k nízké spotřebě paliva.

Zakulacená záď působí daleko přirozeněji než první generace a zaslouží si naši pozornost díky citlivě zakomponované prosklení pátých dveří a koncovým svítilnám. Stejně čisté tvary jsou v místech určených pro registrační značku. Zkrátka žádné zbytečnosti, jedná se přece o čistě funkční automobil. Tento dojem narušuje jen líbivý střešní spoiler na pátých dveřích.


Nadčasový interiér

I když mám stále výhrady k použití těch nejlevnějších plastů v interiéru Fabie II, přesto několik měsíců od prvního představení obrousilo hrany mého rozladění. Svůj podíl na tom má nadstandardní výbava testovaného vozu.

Výplně dveří jsou kombinací tmavých a světlých tvrdých plastů s potahovou látkou, potahy jsou u testovaného vozu v kombinaci šedi a světle modrého potisku. Dnes už tolik nemám výhrady k levným plastovým kličkám dveří, v kombinaci s modrou barvou vypadají docela dobře.

Přístrojová deska je spojením měkkých plastů, známým z vozů Volkswagen, a tvrdého světlého plastu, kterého se vzdali už i Korejci. Architektura byla převzata z modelu Roomster, který byl vlastně předskokanem Fabie druhé generace. Přístrojový štít s klasickými ciferníky a displejem palubního počítače má tradiční koncernové pojetí, středový panel nese výdechy a ovládání manuální klimatizace. Ve spodní části středového panelu se nachází značková audiosoustava Škoda s integrovanou navigací. K tvarování středového panelu máme výhrady, poněvadž tvrdý plast zasahuje do míst pro řidičovo pravé koleno, což není právě ergonomické a bezpečné v případě nehody. Je však možné, že testovací jezdec menšího vzrůstu bude spokojen. Spolujezdec má před sebou dvě schránky, horní mělkou a spodní hlubokou, kam se vměstná většina dokumentů a map na cestu. Testovaný vůz byl vybaven parádním čtyřramenným volantem s koženým věncem a integrovaným airbagem.


Středový tunel začíná rozměrnou přihrádkou, držáky pro dva nápoje, přechází v řadicí páku a ruční brzdu a končí středovou loketní opěrkou s miniaturním úložným boxem. Ta je v této třídě vždy příjemným překvapením, výtky tedy zůstaly jen u tvrdých výplní dveří v oblasti levého loktu řidiče, kde bych čekal měkčí potah.

Přední sedadla jsou relativně pohodlná a mají také náznak bočního vedení. Posez za volantem je z hlediska ergonomie bezchybný a po celou dobu testu jsem si vychutnával pocit prostoru za volantem i přes mou nadstandardní výšku dvou metrů. Toho bylo dosaženo právě zvýšením střechy, což zase neúměrně protáhlo výšku automobilu zejména při pohledu zepředu.

Na zadních sedadlech je relativně dost místa ve všech směrech, hlavní novinkou je královský prostor pro hlavy cestujících vyššího vzrůstu. Konec boření hlav do stropu, Fabia jej má pořádně vysoký, i když jí ve výsledku kazí figuru. Cestující vzadu mají k dispozici kromě odkládacích kapes ve dveřích jediný držák na nápoje u zakončení středového tunelu. Ve dvou se vzadu cestuje pohodlně, ve třech se mačkáte jako sardinky.

Zavazadlový prostor má základní objem 300 litrů a sklopením zadních sedadel jej lze zvětšit na přijatelných 1 163 litrů. Sami jsme se přesvědčili během testu, že v krátké Fabii lze bez problémů odvézt jedno jízdní kol s vymontovaným předním kolem, aniž by jakkoliv trčelo otevřenými pátými dveřmi ven. Zavazadlový prostor je navíc vybaven praktickým plastovým košem, který několika pohyby vymontujete ven. Po stranách u podběhů kol se nacházejí přihrádky na povinnou výbavu, pod dnem zavazadelníku je umístěno rezervní kolo s nářadím. Po sklopení zadních sedadel bohužel nevznikne rovná plocha, ale i tak je Fabia přívětivá k nákladu. Určitě více než předchozí generace.


Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Škoda Fabia II 5J

Toto je článek o modelu Škoda Fabia II 5J

Pancéřovaná Škoda Fabia RS

Neprůstřelná Fabia

U našich západních sousedů to zřejmě bude o něco divočejší nežli u nás: Slovenské zastoupení Škody Auto půjčilo na tři měsíce Krajskému ředitelství Policejního sboru v Bratislavě upravenou Fabii RS s balistickou ochranou.

Vylepšené Fabie RS

...

Škoda přišla s novým modelem

Škoda Auto představila v Monte Carlu svůj nový akční model, jímž je Škoda Fabia Monte Carlo. Automobilka se v motoristickém průmyslu objevuje již 110 let a Škoda Fabia Monte Carlo představuje sportovní úspěchy, jichž v posledních letech společnost dosáhla. Speciálně vydaná edice nezapře své sportovn&i...

Nová Škoda Fabia combi

Využijte nových možností

Nová Škoda Fabia Combi Vás na prvý pohled upoutá svými dynamickými liniemi a citlivě zakomponovanými detaily, které dotvářejí elegantní design nové generace jednoho z nejoblíbenějších modelů Škoda.

Nový model nyní nabíz...

Z Ženevy: Škoda Fabia S2000

Škoda to s novou Fabií myslí hodně vážně a hned pro její představení připravila koncept závodní verze třídy S2000. Vypadá skvěle.

Nová Fabia už je čtenářům AutoRevue.cz už dobře známou novinkou škodovky. Svou světovou výstavní premiéru si ale odbývá až v Ženevě. Aby...

Škoda Fabia Green Line

Martin Jahn o ekologické strategii a novinkách ve Škodě Auto

Podle informací serveru Auto Motor und Sport vyvíjí česká značka úspornou řadu automobilů, která na trh příjde pod označením Green Line. Fabia Green Line má být analogií k Volkswagenu Polo BlueMotion, který je dostupnějš&iacut...

Brno živě: Škoda Fabia Styling kit, nová Fabia pro sportovce

Škoda Fabia se Styling kitem živě z Brna

Česká automobilka Škoda představila na autosalonu v Brně nový Styling kit, který je určený pro druhou generaci modelu Fabia. Změna stylingu má navodit dynamičtější pocit z vozu. A tento záměr se opravdu povedl..

Kit, který si půjde přikoupit k jakékoli Fabii, vás př...

Ultimativní tuning pro Škodu: Fabia turbo 4x4 je realitou

Stovky koní, špičkové zrychlení, náhon na všechna kola, Škoda Fabia. Myslíte si, že sem něco nepatří? Omyl, přesně taková Fabia může stát ode dneška i ve vaší garáži. Milotec to vzal od podlahy a výsledek je opravdu famózní.

Výrobce doplňků pro automobily Ško...

Brisk RS 01 WRC: pětisetkoňová Fabia

Myslíte si, že Fabii první generace již odzvonilo? U Brisku si myslí pravý opak a na jejím základě postavili extrémně výkonný speciál.

Není zrovna obvyklé, aby výrobce komponentů pro automobily postavil svůj vlastní závodní speciál. Český výrobce svíček Brisk...

Nová Škoda Fabia - krok kupředu, nebo zpět?

V dubnu se začal na našem trhu prodávat nový model nejúspěšnějšího vozu v novodobé historii značky Škoda, tedy nová Škoda Fabia. V důkladném redakčním testu jsme proto prověřili kvality i nedostatky tohoto nástupce vozu nižší třídy,

který podle propagačních let&aacu...

Škoda Fabia II

Fabia II

Celkový vzhled nového automobilu určuje mnoho faktorů. Mimo jiné jsou to charakter značky a její originalita stejně jako funkčnost a prostornost vozu.

Představit technickou stránku nového modelu patří k okamžikům, na které se výrobce automobilů těší nejvíc. Zvlášť když přináš&...


Články