Články


Třetí generace Škoda Octavia

1 komentářů 2011-10-08 Přečteno: 3 088x

Třetí generace novodobé Octavie je už hotová. Ve Frankfurtu to potvrdil šéfdesignér Jozef Kabaň. Podle neoficiálních informací se nová generace začne prodávat až koncem příštího roku, o rok později přijde i praktičtější karosářská varianta kombi.

"Nová Octavia už je hotová. V principu co se týče designu, tak jsme připraveni vůz v krátké budoucnosti ukázat," uvedl Kabaň. Druhá generace Octavie je v současnosti nejprodávanějším modelem značky. Přišla na trh v roce 2004, tedy osm let po první generaci.

Ve Frankfurtu Škoda ukazuje koncept MissionL, který by se neměl příliš lišit od sériové podoby šesté modelové řady automobilky, která půjde na trh v příštím roce.

Od představovaného konceptu se finální vůz bude podle Kabaně lišit například jiným provedením zadních světlometů nebo klikami dveří. Vedle představeného liftbacku Škoda připravila i sedan pro indický trh. Ve hře je podle něj ještě další karosářská varianta.

Designéři Škody mají pro avizovanou produktovou ofenzivu značky v příštích letech připraveny návrhy dalších modelů. Podle Kabaně se zabývali například velkým sportovně užitkovým automobilem či velkoprostorovým autem, tzv.MPV. To ale neznamená, že je firma nakonec začne sériově vyrábět. "Je potřeba, aby produkty, které uvádíme na trh, měly nějaké logické odůvodnění," podotkl. Ještě letos na podzim Škoda představí v Česku mini vůz příbuzný s VW up!.

Příští rok by se na ženevském autosalonu mohla objevit sériová podoba MissionL. Nová generace Octavie se podle informací Novinek objeví koncem roku 2012, v roce 2013 se začne nabízet varianta kombi.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Třetí generace Škoda Octavia 1 michaelabr

Foto galerie

Foto galerie - Škoda Octavia III 5E

Škoda Octavia III 5E

Toto je článek o modelu Škoda Octavia III 5E

Octavia od června dostane poprvé tříválcový motor

Volkswagen Golf už benzínový tříválcový motor v nabídce má, teď je na řadě octavia. Podle dvou dobře informovaných zdrojů přímo z automobilky se tak stane od začátku června, kdy Škoda představí změny pro modelový rok 2017.

Kromě několika dílčích změn (třeba na multimediálním systému či možnostech nabíjení a propojení mobilního telefonu) bude největší změnou nasazení motorizace 1,0 TSI. Jde o tř...


Články