Články


Zlatý volant a první místo pro Jana Kopeckého

2011-02-17 Přečteno: 1 128x

Jan Kopecký, jezdec Škoda Motorsport a Pavel Valoušek ze Škoda Delimax Teamu obsadili první a třetí místo v 35. ročníku novinářské ankety Zlatý volant v kategorii rally.

Čeští motorističtí novináři a odborníci ocenili jezdce automobilky Škoda za sportovní výsledky
v uplynulé sezoně. Jan Kopecký zaujal celkovým druhým místem v seriálu Intercontinental Rally Challenge  (IRC), Pavel Valoušek si přízeň motoristických odborníků vysloužil ziskem titulu Mistra
České republiky 2010.

Pro české automobilové závodníky znamená zisk Zlatého volantu totéž, co pro tuzemské zpěváky ocenění Zlatý slavík nebo Český lev pro herce. Porota složená z předních českých motoristických novinářů a odborníků se letos sešla již po pětatřicáté. Do finálové skupiny, ze které se v kategoriích okruhy, rally, závody do vrchů, autokros + rallyekros a motokáry vybírá celkový vítěz, se pravidelně dostávají pouze ti závodníci, kteří jednoznačně triumfovali buď v domácích šampionátech, nebo se dokázali výrazně prosadit na mezinárodní scéně. 

V pořadí už čtvrtý Zlatý volant pro Kopeckého

Jan Kopecký, vítěz letošních Zlatých volantů v kategorii rally porotu zaujal svým druhým místem
v šampionátu IRC 2010, kde mj. dokázal se speciálem Škoda Fabia Super 2000 získat jedno vítězství
na soutěži Rally Islas Canarias. Celou sezonu se výrazně podílel na úspěchu mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který byl následně korunován ziskem poháru v hodnocení značek a celkovým prvenstvím v hodnocení jezdců týmového kolegy Juho Hänninena.

"Vážím si ocenění od českých motoristických novinářů. Vážím si také toho, že jsem dostal tolik hlasů
i přes některá má zaváhání v loňské sezóně, která se již doufám nebudou opakovat," komentuje své první místo Jan Kopecký, který má ve své sbírce už tři Zlaté volanty z let 2004, 2006 a 2007.

Úřadující mistr ČR letos třetí

Úřadující mistr ČR Pavel Valoušek, v letošním ročníku ankety Zlatý volant celkově třetí, zaujal porotu svým masivním vstupem do českého šampionátu. V letošním seriálu závodů Mezinárodního mistrovství ČR v rally se představil poprvé s továrním speciálem Škoda Fabia Super 2000 a tuto příležitost okamžitě přetavil ve svůj premiérový český titul.

"Třetí místo v konkurenci Honzy Kopeckého a Martina Prokopa je skvělý výsledek. Jsem rád,
že motorističtí odborníci dokázali ocenit naše účinkování v českém mistrovství, které má stabilně vysokou úroveň," vzkázal Pavel Valoušek.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články