Motor EA288


MDB

Kód výrobce EA288 (2.0)
Rodina motorů MDB
Palivo diesel
Zdvihový objem 1 968 ccm (120 cui)
Výkon motoru 110 kW (150 PS) @ 4000
Točivý moment 150 Nm (111 ft/lb) @ 2000
Rok výroby od roku 2016
Příprava paliva Přímé vstřikování (DI)
Přeplňování: Turbo 
Rozvody DOHC
Válce 4 / Řadový
Počet ventilů 4
Přidal: 2016-09-23  mjr.Maisner

Použití ve vozidlech

Rok Model
Škoda Kodiaq

Foto galerie

Rodina motorů MDB

VW EA288 (EA = vývoj pořadí) nebo modulární Diesel System (MDB) je série dieselových motorů Volkswagen AG se třemi a čtyřmi válci. Generace motorů s common rail se používá od roku 2012 v různých vozidlech koncernu Volkswagen a je nástupcem řady VW AE 189.

Motory jsou navrženy jako řadové motory. Kliková skříň pro tří-válece je vyrobena z hliníkové slitiny AlSi9Cu3. Kliková skříň pro čtyřválec je vyroben z litiny (GJL-250). Varianta pro 2.0 je k dispozici také s vyvažovačech hřídelů.

Stejně jako jeho předchůdci, jsou provedeny v technologii multi-ventilu se čtyřmi ventily na válec, na EA288. Oba vačkové hřídele (DOHC) jsou poháněny ozubeným řemenem, který je určen po celou dobu životnosti motoru.

Motor je vodou chlazený. To je rozděleno do tří cyklů, aby urychlily warm-up. Poháněný elektrickým čerpadla chladicí kapaliny mikrocirkulace, chladicí kapalina protéká hlavy válců, chladič recirkulace výfukových plynů (EGR) a topný výměník tepla. Pouze s rostoucí potřebu chlazení se ativuje mechanické čerpadlo chladicí kapaliny a průtok chladicí kapaliny prochazí blokem válců. K dispozici je také relativně nezávislý nízkoteplotní okruh pro nepřímé chlazení přeplňovacího vzduchu, který je rovněž provozován elektrickým čerpadlem.

Pro motorové verze s emisní normy Euro 6 přichází v závislosti na typu vozidla kromě oxidačního katalyzátorů a filtrů pevných částic navíc buď katalyzátor NOx nebo systém SCR.

Naše vozidla Přidat