Fórum - Téma


Audio


Fórum Felicia Audio

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Felicia  |  Naše vozidla


1  2  3

2015-10-07 19:20:48

Aut co jezdí na EMMU znám několik a to o co jde tam je trochu jiné než normální muzika do auta a při měření se většinou ani nepouští muzika. Něco jineho je např DB-DRAG kde jde i o něco jiného než sílu zvuku. Samozřejmě se i hodnotí montáž komponentů do auta a estetika provedení. Pokud si chce někdo pořídit muziku do vozu v ceně do 3000kč nemůže očekávat nic super výkonného, je to jako srovnávat třeba aparaturu doma a malej tranzistorák. Nicméně v bazarech jde koupit dost kvalitních a funkčních věcí. Koupit repro do auta za 5000kč není na nějaké nové špičkové ale dost záleží na tom co od toho čeká. Můžeš mít v autě super věci ale pokud k tomu budou natahaný špatný dráty bude to stát za hno. Říkat že muzika musí být v autě jen vpředu a že vzadu je na nic je blbina. Základ je dobré radio které není na to aby měla aparatura výkon ale čistý signál k zesiku a výhybkám. To co je na reproduktorech napsáno je výkon ve špičce, ne stálý výkon. Zesilovač se také nehoní na plnej výkon a vše se dolaďuje jako komplet. Konečný efekt je závislý i na složení jádra kabelu. Čistá měď vede lépe hloubky, čím více stříbra tím lepší výšky. Dveře se samozřejmě odhlučňují, dbá se na odstranění vibrací interieru specielním tmelem. Orig zadní plato je nejlepší zahodit a nechat vyrobit dřevěné. Na trhu je spousty věcí ke koupi a neznamená že vždy to nejdražší je nejlepší.

2015-10-07 21:01:55

michelin39: nosný sloupek myslíš A-sloupek?

Drak: řekl bych, že jsi to otočil. Na DB Dragu jde především o natlačené DB, EMMA je o kvalitě zvuku, provedení....

Právě pokud má omezený rozpočet, je vhodné udělat co nejlépe předek a zadek nechat být.

Blbina to není, to si říkej, co chceš. Muziku poslouchat zezadu je holý nesmysl. Muzika není film, Já zadní repro nepoužívám a zvuk je lepší.

2015-10-07 22:16:10

mattess: nosný sloupky myslím ty co oddělují přední dveře od celního skla a tam zabudovat male výšky a normální repro do dveří dolů a externí basák s vlastním zabudovanym zesilovačem do kufru. Jinak ten už mám pár let a je od značky Fly a hraje luxusne na poloviční výkon má 1200 W a 400rms

2015-10-07 23:06:50

michelin39: takže A-sloupky, tak se tomu v automotive říká. Jo, tam je dej

2015-10-08 10:46:55

mattess: No možná jsem to spletl a tak se omlouvám. V každém autě jsem měl lepší muziku a jen předek nestačí, tak to prostě je. V předu dát max. středy a vejšky, ostatní do dřevěného plata vzadu a v kufru BASS. Musí se to ovládacíma prvkama sladit a pak to hraje dobře. Každý má svůj názor a zkušenosti, nikomu nic nenutím. To je tak vše co bych k tomu ještě napsal.

2015-10-08 11:18:19

drak: ano, každý má názor. Ale muziku tím názorem nepředěláš. Muzika jdoucí ze všech stran je blbost a můžeš oponovat jak chceš. Takže kvalitní předek a fertig. Doplnit basákem a nic víc

2015-10-09 10:31:40

mattess: Fajn debata. ,,jen můj názor je správný". Je vidět že o tom moc nevíš a nemá cenu se hádat. Jen předek je prostě ,,pick-upovina" a nikdo to nezmění. Kolega z tuning-clubu z Hradce Králové kde jsem letitým členem byl v Holandsku na EMMĚ na druhém místě a jen předek to nemělo. Jsou fakta která ,,nepředělá" silnější hlas nebo bouchnutí do stolu. Možná jsem nechtěně odbočil od tématu, omlouvám se. Kdo chce mít v autě dobrou muziku chce radu a ne číst jak se tady někdo pře a tak toto vlákno budu již jen sledovat.

2015-10-09 12:05:31

drak: No evidentně o muzice nevíš nic ty. K tvému kamarádovi - ono taky záleží na kategorii, ve které byl. Můj kamarád byl taky druhý na EMMA a měl pouze předky. Kdyby stihnul více soutěží, mohl být první.

Tady si přečti něco o ozvučení:

http://www.prohifi.cz/rad...dy/navrh-autohifi-sestavy

Hlavně si důkladně pročti v druhém odstavci toto:

Nejsme příznivci autohifi sestav se zadními reproduktory. Ptáte se, proč?

Přední reproduktory Vám udávají i určitou informaci o pozici nástrojů, zpěváka atd. Řekněme, že Vám přední reproduktory říkají, že je zpěvačka vpravo před Vámi. Pokud stejný zvuk hrají zadní reproduktory, říkají Vám, že je zpěvačka vpravo za Vámi. A co se stane, když se obě informace sečtou? … Plochý zvuk bez informace o prostoru.

Jako druhý důkaz si představte, že jste na koncertu své oblíbené kapely a zamyslete se, kde jsou reproduktory. Veškerou zvukovou aparaturu kapely vidíte před sebou, ale už jste někdy viděli reproduktory i za sebou? Ne, žádné takové reproduktory zde nenajdete. Veškeré tóny jsou na Vás směrovány zepředu od pódia.

Zde M@rtin, další účastník EMMA radí, jak na to v jedné debatě

Pokud kvalitu, tak:

  • vytlumené přední dveře
  • přední komponentní reproduktory
  • pevné uchycení středobasových měničů
  • správné nasměrování výškových reproduktorů
  • zadní reproduktory vyhodit, nebo za ty dvě piva prodat kamarádovi

Tím končím, ať si to každý přebere podle sebe, jak se má posloouchat muzika

2015-10-09 12:08:26

drak: uplne te chapu a take s tebou cítím take uz po vystoupeni pana mattess dalsi diskuzi jen sleduji

2015-10-09 12:20:08

Podle teto demagogie by pan mates nemohl mit v aute radio protoze kdyby tam mel tak supr aparaturu tak by se nemohl plne soustředit na jízdu

A kdyz tak tomu pan mates rozumi tak ať mi vysvetli proc se napr ve volvu S70 nacházejí repro 8+1 kdyz je nejlepsi mit repro jen vepředu jako to je na koncertě?

Nevim jak pan mates ale na koncertě venku repro chapu jen ve předu (vzadu by je nejspis ukradli)

2015-10-09 12:49:45

Tak Vam Tedy Děkuji jediny co sem se dozvěděl jsou jen detinske hádky o tom ne Já mám pravdu a ty se pleteš nic vyc takže nevím na cem jsem.. takže změníme téma. Vo myslíte o tom dat 90A altik z 1.9 TDI diesl do Feldy 1.3 MPI ? Někdo tvrdit ne ze mi muže vyhoret auto a nekdo jo v klidu dej ho tam jen dbej na správy směr otáčení. A silnější baterku dat ať má kam ten proud proudit.

2015-10-09 15:10:36

mattess: Tak jsem si to pořádně přečetl a když říkám pořádně tak tobě radím ať si to přečteš znova aspoň dvakrát a všechno, ne jen odstavec který uvádíš. Ještě chci říci že zatím uvádíš pouze vyčtené a z vlastní zahrádky nic. Tak až budeš mít v autě něco co postavíš sám z ,,komponentních" repro, pochlub se a hloupě nemachruj.

2015-10-09 15:13:51

scho2i: Máš pravdu a souhlas, někdy to přehání ale většinou ne. Hlavně takovejch teoretiků jsou plný ulice.

2015-10-09 15:22:45

michelin39: Tuhle otázku o alternátoru jsi tuším tady dával již dvakrát. Chceš silnější dobíjení? Jsi schopnej předělat držák? Tak ti v tom nic nebrání. Pokud to zapojíš správně, tak nic hořet nebude a o tom jakou máš baterku ten altík neví a usměrní to regulártorem. Auto bude zvládat v pohodě větší odběr.

2015-10-09 16:17:55

drak: Asi zcela nechápeš psaný text. Zajímavé, že o mě nevíš vůbec nic, jen z toho, co tady čteš, nevíš, na čem jsem se podílel, s čím mam zkušenosti, co jsem stavěl a děláš soudy. A sem něco dávat nemá žádný smysl.

2015-10-09 20:50:06

drak: Ok děkuji toto jsem chtěl slyšet promiň jen mě štve že všude na internetu sháním odpovědi ale těch se mi nedostává a jen vidím takové ocasy co se jen musejí o něčem přít a dokazovat si něco jako je to tady již výše zmíněno :-D jen mám strach aby mě něco nevyhořelo když sem byl upozorněn že altik z diesla je jinak konstruovan a nemůžu ho dát do benzinu kvůli elektrice že by mi mohla vyhořet a když něčemu nerozumím tak sháním odpovědi.

2015-10-10 08:27:27

michelin39: Čistokrevnej autoelektrikář nejsem ale myslím že ta záměna alternátorů je možná a něco může hořet jen v případě že se to dostane do zkratu. Kam který kabel zapojit ti neporadím,nikdy jsem nic takového nezkoušel. Když jsem měl kdysi Škodu 1000 s dynamem tak mi tam známý autoelektrikář dal alternátor z náklaďáku Bučegi. Spousta lidí taky říkala že to nejde a šlo to. Tak že má rada je asi taková, najít někoho kdo má autoelektriku v malíku a ukecat ho aby to zapojil. Jen upozorňuji že lidi kterým se do toho nebude chtít řeknou že to nejde. Pokud chceš v autě muziku s větším výkonem,dej tam větší AKU nebude docházet k náhlým úbytkům napětí na nízkou mez. Je to lepší než kupovat ,,kapacitory" které se již tak často nemontují.

2015-10-10 08:49:13

mattess: Četl jsem to pozorně a tvůrce článku není zastáncem hudby ,,vzadu" (jeho osobní názor). Nicméně ji montuje zákazníkům do jejich vozů. Tak že se uklidni a pomalu,třeba několikrát si to přelouskej. To že tě neznám je jasný,vím o tobě jen to co prezentuješ zde (je to tady totiž internet). Většinou jsou tvé příspěvky fajn, někdy ovšem ne a ty špatně snášíš názor jiných, snadno se vytočíš a snadno změníš téma na invektivy. Já proti tobě osobně nic nemám ale když s tebou nesouhlasím,musím to napsat. Povídání o tom že při koncertu mám také všechny ,,bedny" zepředu a tak to musí být to nejnej i v autě je nesrovnatelné. V autě jsme omezeni prostorem co máme k dispozici a tak se komponenty montují po celém voze, dále se dolaďují seřizovacími prvky jak již na základním signálu nebo jednotlivých zesilovačích a rozvodech. Pokud tohle nejsi schopen pochopit nemohu s tebou souhlasit.

2015-10-10 09:53:09

chtěl jsem se přidat do diskuze, ale když to tady čtu, raději zůstanu jen u sledování

koukám, že EMMA už není to co byla před 10-12 lety kdy jsem se o to zajímal, jezdil na akce atd.

dnes už to nějak neřeším, hudba mi sice zůstala po mém autě (přehodil jsem ji do Octávie) ale raději si poslechnu zvuk motoru a hudbu jen v určité mezi, žena už takhle říká, že jsem nahluchlej

2015-10-11 00:32:20

michelin39: uz jse perou ?ja bych to moc nehrotil dal bych vetsi baterku. do svyho jsem si dal 90ah a zadnej problem a to tam mam 2 zesiky a jediny co se spalilo tak byla pojistka


Odpovědět

1  2  3