Fórum - Téma


Brzdy


Fórum Octavia II Brzdy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia II 1Z  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2005 Octavia II 1Z Combi

2 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.2014-02-25 13:04:07

Dobry den. Prosím o radu zničeho nic mě přestalo brzdit auto stává se to kdyz slapnu na brzdu pedál uplně zatvrdne a nezabrzdím kdyz sešlápnu spojku a přeřadím tak se pedál uvolní ale opakuje se to znovu, to samé při spátečce to pedál zatvrdne okamžitě. Nevíte co by to mohlo být děkuji.

Petulka, 2014-02-25 13:04:07 napsal:

Dobry den. Prosím o radu zničeho nic mě přestalo brzdit auto stává se to kdyz slapnu na brzdu pedál uplně zatvrdne a nezabrzdím kdyz sešlápnu spojku a přeřadím tak se pedál uvolní ale opakuje se to znovu, to samé při spátečce to pedál zatvrdne okamžitě. .. Nevíte co by to mohlo být děkuji. ..

2014-02-26 13:13:06

Dobrý den.

Tak takovou závadu jsem ještě neslyšel. Brzdový pedál aby šel lehčeji sešlápnout přeci zajišťuje posilovač brzd, který je v činnosti při běžícím motoru. Nutno tedy hledat závadu v podtlaku do posilovače či v posilovači.

U vypnutého motoru nejméně pětkrát silně sešlápněte brzd.pedál.Poté motor nastartujte (brzd.pedál držte sešlápnutý).

Pokud ucítíte silný odpor pedálu, jsou brzdy v pořádku. V opačném případě vytáhněte z posilovače hadičku s přípojkou a nastartujte motor. Na konec hadičky položte prst a zkontrolujte, zda se vytvořil podtlak.Pokud nedošlo k podtlaku, zkontrolujte zda není hadička poškozená, netěsná. všechny spony řádně utáhněte. Nyní jde ještě o to, jaký máte motor. U vznětového jde hadice od vývěvy na alternátoru, nutno vyzkoušet.

Absolutně nechápu závadu v souvislosti se spojkovým pedálem.

Sdělte prosím, jak pokračuje či nepokračuje závada.

Zdraví Rokytka.


Odpovědět