Fórum - Téma


BZDY OCTAVIA II


Fórum Octavia II BZDY OCTAVIA II

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia II 1Z  |  Naše vozidla2010-03-24 10:46:41

ZDRAVÍM,řešíme problém s brzdami na ŠKODA Octavia II,motor 1.9TDi BKC r.v.2006.Po výměně brzdové kapaliny je pedál měkký a má dlouhý krok. Odvzdušnění bylo prováděno podle manuálu v SuperVagu i podle ESI. Máme podezření na zavzdušnění hydraulického agregátu ABS. Při plnění tlakem 0,2MPa je pedál dobrý,ale pouze po dobu natlakování.Když se plnicí tlak vyrovná s okolním, pedál je opět měkký.Předem díky za jakékoliv informace.

2010-03-26 17:47:03

Ahoj jestli jste měnili obložení bez kotoučů může být gumový pedál než si to posedá do sebe.(Je to vidět na kotoučích kde desky doléhají musí to být po celé ploše pokud ne tak obrzdit) Nebo jste mohli při výměně zadního obložení opomenout vrátit páku ruční brzdy až do výchozí pozice to je taky dobrá guma než se to udělá, pak se musí našlapat řádně a až pak tahat za ručku nejlepší je vytočit pístky na max a jako by udělat samostav, nesmí táhnout kotouč. Předpokládám že vševhno chodí tak jak má netáhnou pístky a vedení třmenů je dostatečně ošetřené a namazané. Pokud jste jenom měnili brzdovku je možné že jste zavzdušnili abs ale to pravděpodobně jen za předpokladu že jste vyšlapali starou a pak lili novou jestli ano tak to je chyba budete muset šlapat do aleluja než to vyšlapete můžete použít odsávačku která je mnohdy lepší než to cpát do bandy pod tlakem. pokud ani tohle nepomůže tak může být zpětáček na hlavním válci horší a propouští při sešlápnutí do bandy to poznáš tak když ti někdo šlápne a v bandě bude brzdovka přibývat ale musíš koukat pozorně je to docela malé množství tak je to hůře vidět. Tak práci čest a dej znát. T. P.S.Odvzdušnujeme s aktivním abs tedy s klíčem nebo s nastartovaným motorem alespon chodí posilovač a šlapka se tolik nenadře.

2010-03-31 14:32:40

Díky za poradenství. Nakonec to byl opravdu zavzdušněný agregát ABS. dost pomohla i plnička od nejmenované firmy, de sme plnic pod tlakem... poté zkuševní projížďka několikrát aktivovat abs. ( tvrdým dupnutím na brzdu) vše dokončeno a úspěšně splněno. OCTAVIA už zase jezdí


Odpovědět