Fórum - Téma


Čidlo abs fábie


Fórum Fabia I Čidlo abs fábie

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Fabia I 6Y  |  Naše vozidla2010-07-02 20:32:27

Zdar pánové. Tak se mi rosvítilo abs na palubovce. Jak změřim čidlo jestli je v pořádku .Ví někdo jaký by to čidlo mělo mít odpor.A kolik voltů jde na čidlo z konektoru.Dík.

2010-07-02 21:22:08

Ja bych řekl že nejlepe to zjistíš napojením na diagnostiku. Protože ABS funguje na principu elktromagnetického indukčního pole, něco jako snímač polohy na klikovky. A jediné jak to zjistit doma je možná pomocí mutimetru a napojit to na správný kablík, zda to bude prohazovat hodnoty voltu, popřípadě frekvence (hertz) při otáčení - ale to je pouze moje laicka myslenka jak bych to zkusil ja. Jiank tady je zajimavy clanek http://web.stonline.sk/anon/z_praxe/z_praxe.html

Ale osobne si myslim ze diagnostika je sazka na jistotu.

2010-07-03 09:36:39

Já jsem to taky nedopsal celý.Co se mě stalo v zimě. Nasadil jsem sněhový řetězy.Řetězy se shrnuli a pomačkali hadičky u kola a samozřejmě natáhli ten blbej kabel od ABS.Ale všechno fungovalo kupodivu.Jenomže teď přehazuju kola(hliníky) a najednou to začalo svítit.Tak si říkam to bude ten kabel (může a nemusí).Ale už jsem kdysy něco takovyho dělal.Snímač otáček,to je stejný,vyndáš čidlo, napojíš voltmetr,nastavíš milivolty a šroubovákem před čidlem kmitáš a nahrazuješ otáčení kola.Alespoň nějaká zkouška funkce.Něco takovýho skusim přes svátky.Na příětí týden jsem objednaný na diagnostiku.Nebo vyškubnu kontrolku a je hotovo.Čau.

2010-07-03 13:16:19

No kontrolku bych nevidělával, protože ted je tam něco špatně, mohlo by se stát, že by to čidlo špatně ukazovalo otáčení kola a při brždění by se nestejnoměrně rozložila brzdné síla na kola a auto by při brždění táhlo na jednu stranu.

2010-07-03 21:29:58

Když vyskočí ABs ,přestane jít jedno čidlo tak ABS nejde,brzdíš bez AbS.


Odpovědět