Fórum - Téma


Dálkové ovládání a nezobrazení otevřených dveří


Fórum Octavia II Dálkové ovládání a nezobrazení otevřených dveří

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia II 1Z  |  Naše vozidla2016-08-30 20:20:01

OII m.r. 2006 vyroben listopad 2005 (jinak BKD, Combi, ale to není důležité)

Popis problem: Dálkovým ovládáním v klíči lze odemknout pouze troje zadní dveře, přední nereagují. Klíčem v zámku jdou odemknout a zamknout všechny dveře (teda ne v mém případě, protože mám protáčející se zámek, ale to je jiný problem). V Maxidotu se nezobrazuje otevření žádných zadních dveří, naopak otevření předních se zobrazí.

Teoretický rámec:

Signál z dálkového ovládání klíčku přijímá centrální řídící jednotka komfortní elektriky - J393. Ta také ovládá zámky všech zadních dveří (popř. kufru). S ostatními řídícími jednotkami komunikuje prostřednictvím sběrnice CAN comfort. Takže jednotka funguje, příjme signál z klíčku a zamkne/odemkne všechny dveře, které ovládá přímo, ale nekomunikuje přes sběrnici, protože nepošle informaci o stavu zadních dveří (ty se jeví v Maxidotu jako zavřené, I když jsou otevřené) ani příkaz k zamčení předních dveří. Chyba bude na straně jednotky, kdyby nešly jen jedny dveře, tak bude chyba u jednotky příslušných dveří.

Elektrické schema č. 18/11

CANL-K T18a/10 0,35mm2 or/br (oranžový/hnědý)

CANL-K T18a/9 0,35mm2 or/gn (oranžový/zelený)

T18a = svorkovnice 18-pólová, na centrální řídící jednotce komfortní elektriky (hnědá)

Praktický postup:

Odpojit ukostření akumulátoru (-).

Jednotka je za odkládácím prostorem pro spolujezdce nad ni trochu vpředu je airbag spolujezdce pod ní je klimatizace. Kupodivu jsem nikde v servisních příručkách nenašel postup jak ji demontovat.

Očistit a pevně usadit konektory jednotky. Pokud to nepomůže pozornost věnovat zapojení drátů na pozici 9 a 10 hnědé 18-pólové svorkovnice. Pokud nepomůže ani to, tak výmena celé jednotky.

2016-08-30 20:37:12

ccr64k: Položím otázku, co znamená protáčející se zámek? To máš jako schválně?

2016-08-30 20:49:34

drak: Ne to znamená, že je v čudu vložka. Taky mám v plánu s tím něco udělat, ale nesouvisí to s tou dálkou.

2016-08-30 21:06:56

ccr64k: Tak první co bych prohlídl je po demontáži vložky, jestli není pootočený kroužek s výřezem ve vnitřním zámku. Tohle by mohl způsobovat. Když se třeba zaslepují zámky proti zlodějům, ten kroužek se fixuje proti otáčení. Otvorem po vložce uvidíš jestli je drážka svisle nebo ne. Pokud nebude tak ji šroubovákem srovnej a zkus co to bude dělat. Jo, ale před tím zkus tím šroubovákem jestli odemyká a zamyká.


Odpovědět