Fórum - Téma


Fabia 1.2 HTP 47kw ..nestartuje..


Fórum Fabia I Fabia 1.2 HTP 47kw ..nestartuje..

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Fabia I 6Y  |  Naše vozidla2013-04-11 18:04:40

Dobrý den,

prosím o pomoc. Zhruba dva týdny zpět jsem koupil tuto fábii (1,2 htp 47kw) a normálně jezdila. Teď po dvou týdnech, začalo blbnout startování. Někdy nastartuji, někdy ne. Auto třeba chytne, ale hned zdechne a pak už nechytne. Nevím, čím to může být. Jelikož mi přestala ukazovat hladina paliva, tak jsem vsázel na čerpadlo, ale to funguje. Vyměnil jsem svíčky, a taky nic. Nevím si s tím už rady. Diagnostika nic rozumného nepíše. Teď mi auto stojí a nejde nastartovat vůbec. Nejspíš by bylo řešení, ho hodit do servisu, ale jelikož jsem student na VŠ, tak to chci zkusit nejdřív sám. Studoval jsem autotronika a mám doma Vag, tak to třeba s vaší pomocí nějak zvládnu. Předem dík za odpověď :)

PS: vag napsal něco o lambně číslo už si nepamatuji (řada válců jedna, sonda 2) ale po vymazání se závada už neukázala...

2013-04-11 22:35:58

Lambda je častá příčina,pokud ti svítí kontrolka poruchy bývá to taky čidlo teploty chladící kapaliny.já jsem to tak měl.Je pravda,že to bývá většinou u teplého motoru.Zkus na 5 minut odpojit baterku a po napojení počkat asi 10 sekund se zapnutým klíčkem než budeš startovat mohlo by to chytit,Potom může být taky chyba ve škrtící klapce.Bohužel příčin může být víc.Klapku stačí vyčistit ale vyžaduje reset.Když sundáš sání,tak vidíš v jakám je klapka stavu.Přeji ti ať e daří!Kalpku lze vyčistit pomocí spreje,který e prodává.No nevím,jestli jsem Ti poradil.


Odpovědět