Fórum - Téma


Fabia 1,4 mpi


Fórum O vozech našich členů Fabia 1,4 mpi1  2  3  4  5 ......... 9

2014-03-06 08:05:09

Nooo můžu ti říct že ty brzdiče jsou tak vyrezlý že přemýšlím o jiných. Odlupoval se z nich půlcentimetr rezu. takže jsem omlátil co se dalo ,odmastil a hotovo. To jestli myslíš přetaženo na kotouči tak to jem trochu dobarvoval po nasazení zpátky aa to tam dneska odpoledne uz nebude. Když vezmu třeba zadní brzdy jo tak ty toho moc nenabrzdí a jslou čerky po týdnu jak kdyby tam byli 10 let. A to se je snažím vymejvat skrz disk vapkou pri kazdým mytí. Tak asi tak

2014-03-06 10:36:38

O kotouč vůbec nejde. Ale ty zapatlaný gumičky, hadička, odvzdušňovák, desky.... Takovou prací bych se vůbec nechlubil

yaris  
Jarda
2014-03-06 19:29:33

No jo, vzal to sakuprásk všechno

2014-03-06 20:23:14

Tak kdybych věděl že budete takový štourové tak jsem vam to vyfotil az kdyz byly nové odvzdušnováky(taré byli oštěchtané) a dundaná isolačka z manžety(nejdem tak uplně blbej abych natřel i tu gumu)

Destičky a kotouče budu dávat při změně na letní pneu nové tak Pak nafotím ku vaší spokojenosti

Ale dobrý Připomínky musí být tak je to spravne.

2014-03-12 21:16:45

Chtěl bych tu sdelit jeden postřeh okolo spotřeby. V nedeli jsem jel na otočku praha plzen praha a ještě nějaké cesty okolo. Jízda převážně dálnice. Styl tempomat na 155.Při této rychlosti motor točí okolo 4tisíc a podle grafu by měl mít kombinaci největší výkon a porád ještě velký krouticí moment čili idealní kombinace obou hodnot. Auto po dálnici vydrží jet porád stejně jen do kopců zpomalí asi na 120 ale zase se pak poslušně rozjede. Bylo vcelku prázdné a na střeše jen příčníky. Spotřeba vycházela na slušných 10,5 lpg na 100 km. Jinak ted jezdím zase dost město a spotřeba treba ted na nádrž Byla 9,6. Mezi normálním ježděním a palbou je tedy rozdíl cca 1 litr. To mi prijde dobry. Jinak jsem zkoušel maximálku a horko tězko ji dorvu na 180. Motejl tuhle na chatu říkal že mu to jede 185. To je hoodně pekný.

Horší je že mi odešli nebo lépe odcházejí silentbloky na reakční rozpěře dole nezi převodovkou a nápravnicí a taky převodovka dělá divný zvuky pri jedničce a dvojce.

2014-03-16 21:27:15

Tak jsem dneska koukal na uložení motoru a zjištění bylo docela dobré. Reakční vzpera je v pohodě ale bouchá silentblok nahoře na uložení převodovky. Takže páčidlem vrátit a prozatím podložit hadicí a naplánovat výměnu. Jinak jsem dal na letní . Jen jsem chtel vyměnit i destičky ale zapomel jsem si je přivést takže příště.

2014-06-19 23:20:46

Tak jsem zase kilometrama u výměny oleje a hydroštely zase hlučný. Už jsem to i přisuzoval že je problém dole na klice ale když jsem sundal ventilové víko tak mi bylo jasné. Jeden hydroštel je uplně v háji.Pruží a vůle při stlačení je prez milimetr. A další dva mají namále a když jsem zkoušel základní nastavení tak jsem další vůbec nebyl schopnej předepnout na dve otočky ale jen s bídou na jednu nebo na jednu a půl. Takže uvažuju vážně o výměně. Byl by asi pokoj už do konce života tohoto motoru.Zmenšil jsem vůli na ulpné minimum aby to cvakání nebylo tak velké .Doufám že se mi to povede udělat co nejdříve. Dále se ozývá pekně rozvodovej řetěz a už i na vagu vykazuje mnohem větší vůli nez byla dříve. Asi je to tím jak dostával zabrat Při velké axiální vůli když jsem mel v háji axialní ložiska kliky.

Když pominu Hnijící práh kterej už jsem jednou nechával opravovat tak je auto jinak docela v pohodě a vzhledem k tomu že už to ted i jede tak mi to s tím docela baví.

Pokud byste někdo věděl o hydroštelech za dobrou cenu sem s odkazem.

2014-06-21 07:56:44

mape: Pošli VIN a já se zeptám.Mám slevu v kelli a i v práci můžeme kupovat na servis.Zjisti jaký máš ceny,porovnáme a uvidíme.Bacha na tu malou vůli,dostává zabrat vačka a tyčky,abys toho nakonec nepotřeboval víc.

2014-06-24 23:16:32

Je to motor AQW 1,4 8 ventilu starej českej rumpál. Číslo dílu je 047 109 309

Jinak se cena normálně pohybuje okolo 450 korun za kus.

Moc děkuji za projevenou snahu

Jinak winko je TMBJB16Y723375273

DÍKY.

2014-06-25 19:36:10

mape: Mrknu na to mám různé slevy.

2014-06-29 20:31:46

drak: Co se týká hydroštelů,tak se zatím na lepší cenu o moc nedostanu a dodat nějakej sajrajt si nedovolím.Nezlob se.Honza

2014-09-08 22:47:24

drak: V poho .Každopádně ještě jednou díky za snahu

Jsem na to auto ted dlouho nesáhl a pekně se mi odvděčilo

Nejprne se mi úplně rozpadla hadice od čerpadla řízení k servu a ještě k tomu auto skoro přestalo jet na benzin i plyn

U benzínu to byl filtr protože jsem nechával měřit tlak paliva a byl jsem nekde na 1,8-2,2 baru což je mizerný.

Takže filtr vyměněn a to co tomu predcházelo jsem popsal na foru o E85

Co mě ale překvalilo že při jízdě na plyn to hodně často vypadávalo do benzinového provozu. A byle to stejná pohádka

Oba filtry jak primární tak sekundární byly totál. Dokonce mechanik říkal že je to fakt už extrém

Takže filtry vyměněny a už to zase lítá jako dřív.

Jinak hydroštely jsou do háje jeden za druhým uř jsem zjistil že u čtyř není možné udelat předpětí a tak mají jen nastavenou nějakou vůli aby to nebylo jak hejno permoníků a už chystám výměnu. Vzhledem k tomu že auto bude mít najeto 300 tisíc a jen ode mě 80 tisíc a problém začal nedavno tak jsem se prostě rozhodl to udělat at to jezdí dál.Není to velká investice a bude zase jedna vec vyřešena.

2014-09-09 08:18:18

mape:

2014-09-18 20:25:49

Hustej zvuk dal vědet o díře v systemu. Nastěstí to bylaa jen shnilá spona mezi katalyzátorem a tlumičem. A tlumič porád drží. Myslel jsem že už shnije a dám místo něho jen rezonátor a on furt drží.

Jinak máte někdo nějakej zdroj na výfikovou trubku průměr 45 mm? V hutním mají 42 nebo 48 nebo mají jen silnostěnné.

Jinak od výměny filtrů zatím nenaskočila chyba systemu odměřování paliva. Zjevně to u mě dělal tlak paliva .Také výkon na benzin i plyn a chod motoru se zlepšil Doporučuji provést než začnete podnikat nějaké brutální kroky.

Klapka od doby odpojení odvětrání klikové skříně je čistá a taky od té doby nezlobí.

2014-09-18 22:25:20

Ja jsem normálně koupil trubku průmeru 45 koupil v nejbližší mototechně merovku cea za 80 kč original pohlinikovanou i z hrdlem pak jsem necomalo odřezal z ní a použil k navaření před katalizator daval jsem kratší vlnovec než tam byl puvodně pak jsem svařené spoje přestříkal zinkovou barvou na vyfuky asi 2x ai ve vnitř trubky jsem spoje přestříkal pro jistotu pak jsem přivařil teprve vlnovec momental ne to funguje už 3 rokem bez problemu jen oba tlumice už letošní zimu asi nepřežijí jsou už dost rezavé a jednu vrstvu jsem už loni na jaře sloupnul budu dávat pak nové tlumiče, mam možnost sehnat tlumiče repliku ze zavodniho auta..

2014-09-20 08:07:26

mape: Trubku na výfuk seženeš v každejch dobrejch autodílech, nebo třeba v Elitu. Stojí pár korun, včera jsem si zase nakupoval zásobu různejch trubek zrovna na sklad domů. Staší si jen vybrat jak silnou a dlouhou chceš a zda má bejt rovná či nástavná. Dají se koupit i kolena. To bys, ale přece měl vědět když opravuješ auta...

2014-09-22 10:56:15

Tak to je dobrý díky obema za tip. Když něco človek neví není nic jednodužšího než prohledat fórum a případně vznést dotaz.

Jinak auta opravuju ale jen tak na zábavu a spíše elektroinstalace,diagnostikuju ,doplnuju výbavu jako couvací asistent ,tempomat, centrál,alarmy , dál se snažím odstranovat závady elektroinstalací a podobně.Občas se pokusím o nějaký experiment ,úpravu a tak ...Spíše pro známé,sousedy,kamarády a tak. Pokud se nějaká závada objeví tak se snažím vyřešit pokud je to v mych silách a možnostech a pokud není tak se aspon snažím porozumět řešení. Zabývam se tím už docela dlouho tak už mi ani moc věcí nepřekvapí. Nemám ale velkej rozsah značek .Spíše koncern VW a něco málo okolo.

Uplně nenávidím když ze mě nekdo dělá vola a říká mi něco jinak než je pravda. Zrovna nedavno se mi na multivanu zablokovalo nezávislé topení díky nízkému stavu paliva v nádrži a já to s moji diagnostikou ne a ne odblokovat . Proste mi to nějak blblo a furt mi to házelo příliš mnoho chyb při komunikaci. Je to nějakej čínskej kabel a čas od času tohle udělá. Tak jsem zajel na servis s tím že jsem jim vysloveně řekl že to chci odblokovat a ze na te a te adrese bude nula a že stačí dát jedničku a jede to a že mi to prostě nejde udělat. A oni se pousmáli a že jo a že se na to podívají a abych si zítra přijel . Koukal jsem na ně jak blázen a on mi začal říkat že se to stane špatnou žhavičkou a že ji vymění atd no vypadalo to že chtějí udělat generálku. Tak jsem jim zopakoval že to nechcci že chci to co jsem řekl a on si furt mlel svoji . Nakonec přišel mechanik a načetl chyby a řekl že tomu nic není a že neví co opravovat. Tak jsem mu to znova zopakoval ,na jeho diagnostice jsem mu ukázal co jsem vlastně chtel, poučil ho co se stane a proč se to zablokuje a bylo hotovo.Topení běží a oni koukali jak vejří a že to nechápou že tuhle zaležitost nikdy nedělali a že to není ani v metodice popsané. Tak jsem jim řekl at se trochu sebevzdělávají že jsou toho na netu plný fora.

Co si má potom clověk myslet.

a to není jediná zkušenost kdy jsem přijel do servisu s jasnym cílem co chci a oni ze mě začali dělat blba co tomu nerozumí.

2014-09-22 16:58:01

mape: Dělal jsem ve značkové Škodovce 19 let a tomuhle se vůbec nedivím. Ona diagnostika potřebuje dobrej ,,článek" i u klávesnice a hlavně i přijímacího technika co chce problém řešit a ne jen vydělat. Mě se x- krát stalo že na příkaz nadřízeného se z banální závady udělal velký problém. Oni musí vydělat na všechny ty poskoky kolem a mechanici jsou poslední kdo o tom rozhoduje. Samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle ale ,,moloch" se musí nažrat a řiditel nebude chodit domů s 15000kč jako ti troubové na dílně. Samozřejmě v servisu kde nechtějí lidi co jsou kvalitní zaměstnávají ty co jsou ochotni dělat za málo a pak to samozřejmě vypadá jak to píšeš.

2014-09-28 08:24:07

Dal jsem si na auto dozadu parkovacího asistenta a i když to zní tak ze neumím couvat tak je to ted o mnoho jednodužší a vejdu se i tam kde bych se pred tím podle odhadu nevešel. Montáž těchto věcí je velmi jednoduchá .

Přemýšlím že to hodím i dopředu. Do toho města by se to asi fakt hodilo.

2014-09-28 08:30:51

To je dobry ja mam menší problem auto se chova jako nejaky traktor mam podežření na vadné vstřikovače filtr byl meněn hned po vyjetí asi 3 nadrží e 85+ benzín jeden mesíc jezím na ba 95 a druhy měsíc jezdím na ba 95 +e 85 nešla mi lambda tu jsem vymenil přemontování byla otazka 15 minut jen ta kyslíková mam jen jednu...


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 9