Fórum - Téma


Fabie budiky


Fórum Fabia I Fabie budiky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Fabia I 6Y  |  Naše vozidla2016-03-12 12:30:46

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte mám škodu fabii prvni generace 1,4 mpi po nastartovaní se mi rozsvítí kontrolka oleje i vody a občas spadne i palivoměr zda se že je problém v elektronice neporadil by mi někdo co s tím začínám bejt zoufalej :D

2016-03-12 12:46:24

jonáš: Já měl studené spoje na desce s budíky. Celkem pravidelně mi to hlásilo přehřátí chladicí kapaliny (a to jsem sotva vyjel) a v horku začal blbnout i imobilizér. Desku jsem vyndat, důkladně přejel všechny spoje u integráčů a také kolíky v konektorech. Pak jsem to zandal zpět a vše je v pořádku. Při pájení je potřeba nepřehnat délku ohřevu a hlídat, aby se nepodařilo "vyrobit" spoje tam, kde nemají být (kontroloval jsem to lupou). Pokud zůstane auto dlouho stát v parnu venku, dávám zevnitř odraznou fólii, aby se nezahřívala palubovka (to by se pak problém mohl rychle vrátit).

2016-03-12 13:51:35

ahaa dekuji za odepsani jen jeste mala prosba je nejak slozite vyndat budiky nebo neni nic co by me melo prekvapit

2016-03-12 14:14:39

jonáš: Není to fakt těžké, jsou mnohem horší věci na demontáž . Nejdřív je nutné odpojit baterii. Doporučuje se povolit nastavovací páku volantu, aby se volant dal co nejvíc vytáhnout a nastavit do nejnižší polohy. Pak se uvolní malý kryt nad pláštěm sloupku řízení. Ukážou se dva hvězdičkové šrouby, ty se vymontují. Potom lze vytáhnout budíky, jen trochu, protože se ještě musí odpojit konektory, které jsou za nimi. To je vše. Na pájení doporučuji použít mikropájku (ne trafopájku). Spoje jsou z obou stran! Pokud nejste odborník na pájení, doporučuju se obrátit na někoho, kdo se v tom vyzná (já mám praxi od 9 let .


Odpovědět