Fórum - Téma


Hučení v kabině


Fórum Superb I Hučení v kabině

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Superb I B5 (3U)  |  Naše vozidla2015-07-15 12:10:14

Zdravím,

Vlastním vůz značky Škoda Superb r.v 2002 96kw. Od koupě v roce 2013 mě trápí jedna věc a nemůžu na to já ani v servise dojít čím by to mohlo být. Jedná se o to, že jedu a na pravé straně u spolujezdce se začne z ničeho nic ozývat takové hlasité hučení, něco jako kdybych jel po bílé čáře na vozovce. Hučí to právě docela nahlas, zahučí to, jedu dál pak zas po minutě znova atd.. jedu jedním úsekem začne to dělat, jedu tím samým úsekem podruhé a nedělá to. Zkoušel jsem jet vyšší rychlosti cca 120km/h a začalo to dělat a zkoušel jsem to na druhý den a nedělalo to. Udělalo mě to i při rychlosti nějakých 30-40km/h. Zkoušel jsem dát auto do servisu, točili jsme kolama a nic. Projížděli jsme auto a zrovna na potvoru to nedělalo. Absolutně to nechápu. Nevím k čemu to přirovnat to hučení ale je to docela hlasité a uvnitř auta to je docela slyšet, takové zahučení, vrznutí - snad té jízdě po bílé čáře (opravdu po ní nejedu) Podle zvuku odkud to vychází bych řekl,že to dělá kolo u spolujezdce. Kamarád ze servisu mě řekl, že mám jezdit a že to pak bude dělat pořád jak se to víc projeví. Právě mě to docela štve, že nevím čím to je a je to zkrátka docela hluk a vadí mě to při jízdě. Děkuji za Vaši radu

2015-07-15 12:50:42

to vypadá na ložisko kola.

2015-07-15 20:03:14

breezy: To už to dělá dva roky a pořád stejně? Jak jste točili kolama? Když auto rozvlníš volantem děje se něco?

2015-07-16 23:04:30

drak: No od tej doby co auto mám a právě mě štve, že to nedělá pravidelně. Jinak měli jsme auto na zvedáku v dílně a kamarád servisák s něma zkoušel točit ale tak na nic jsme nepřišli. To rozvlnění myslíš že když jedu rovně a začnu zleva doprava točit volantem ? zkoušeli jsme všechno možné. Právě jsem ho aj upozorňoval, že mi někdy když brzdím jde volant třeba doleva když dobržďuju tak jsme to projížděli a říkal taky že dobré, že to může být aj vozovkou nerovnou. On sám má taky právě Superba 2004 ale tak to ložisko mě řekl že by to být nemělo. Prostě jedu rovně a začne to dělat jak při vyšší rychlosti aj když jedu ve městě. Někdy to je prostě chvilku, jindy zhruba 10 minut cesty po třeba já nevím minutě to dycky zahučí u té pravé strany.

2015-07-17 16:28:38

breezy: Jak vypadaj nadkolí, není vidět že by se to někde šoupalo? Na zvedáku chce auto nastartovat, kola roztočit a pak ve stejnou chvíli zhasnout motor a vyšlápnout spojku, kámoše nech poslouchat než se kola dotočí, jestli je to ložisko určitě se ozve. Mrkni na matky poloos, jestli jsou dotažený. Krycí plechy brzd mohou taky při uvolnění rachtat. Zkus na volnoběh, na místě přidat skoro do plna a pustit plyn. Prohlédněte napínáky řemene a jestli není volná spojka na kompresoru klima. Jestli je to takovej rachot a dělá to tak dlouho, něco se musí ukázat.

2015-07-20 10:55:41

Zdarec zkus se podívat na spolujezdcovi dveře jestli sedi jak maj a určitě vyměníš i těsníci gumu kolem dveří.Dej vědět jak to dopadlo

2015-07-21 16:01:23

drak: Ty jo dneska jedu z práce a pustím klimu a vydalo to takový hodně podobný zvuk tomu, co mám na mysli. Nevím absolutně co sa týče tej spojky klimy atd.. klimu moc nepoužívám ale tak zkusil jsem aj přepínat mezi AUTO a ECON a při tom AUto to vždycky zahučelo ale jenom na začátku. Jinak co se toho problému týče tak mi to dělá bez klimy právě. Ale co jsem dneska jel tak to úplně stejně zahučelo jako když jedu a dlěá mě to třeba 10minut s přestávkama.Ložisko jsme s kámošem vyřadili. Volal jsem s ním minulý týden, že jsem to tu probíral a říkal, že tím to teda není.

2015-07-21 16:15:57

swatba: Ahoj, Dveře jsou v pořádku, vysazené jsem měl trošku dveře u řidiče a odtrhávalo mě to tu plastovou lištu na dveřích když jsem otevřel zadní dveře, tak se mě ta lišta oddělávala o ty přední tak jsem ten kousek odřezal a pak jsme je povysadili a cajk. A tu gumu dokola mám v háji na dveřích od řidiče, tam jde vidět kov přes tu gumu a je tam aj docela mezera když zavřu dveře tak mezi něma na úkor chybějící gumy.. Ale zatím jsem to neřešil a je aj poměrně drahá tak uvidím časem.


Odpovědět