Fórum - Téma


kabinový ventilátor


Fórum Octavia I kabinový ventilátor

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1999 Octavia I 1U Combi

3 diskuzí

Výkon motoru 81 kW (110 PS) . Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka.2014-07-25 13:13:57

vnuk zakoupil před čtrnácti dny starší škodu octavia 1,9TDI 81kW.Od počátku nešel kabinový ventilátor s čímž jsme byli při koupi srozuměni. Předpokládali jsme že bude jen vadný předřadný odpor ventilátoru. Po demontáži jsme zjistili, že toto vozidlo má místo odporu řídící jednotku (je to červená kostka s chlazením). Bude to asi tím, že auto má automatickou klimatizaci. Potřebuji poradit zda při poruše této řídící jednotky má jet ventilátor pouze na nejvyšší rychlost jak je to u některých vozidel. Z toho by se dalo vydedukovat že je vadný a není to v climatronicu. Dá se nějak

tato řídící jednotka změřit. Podle blokového schématu, které jsem na internetu našel by řídící napětí mělo jít od mínusu a na plusu by mělo být přímé. Já na plusu přivodu k ventilátoru nic nenaměřím. Když měřím napětí na třech vodičích řídící jednotky tak je na nich mínusové napětí. Mohl by mi někdo poradit nebo zaslat el. schema tohoto vozu.Děkuji.

2014-07-25 15:44:16

tak stim sem ještě neválčil ale zeptam se jinak samotnej ventilátor po napojení na plus mínus jede?? nejsou třeba v háji jen uhlíky ??

2014-07-25 16:21:39

p.s.: samotný ventilátor připojený na zdroj normálně jede


Odpovědět