Fórum - Téma


Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček


Fórum Pokec všeobecný Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček
2011-01-31 08:49:42

Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček.

Protože záchranáře přímo učím, něco bych vám všem rád sdělil. V Česku je cca 4,3 milionů registrovaných automobilů. Takže při ceně řekněme kolem 250 Kč za jednu autolékárnu jde o obchod zhruba za miliardu. Takže evidentně musel mít někdo mohutný zájem. Nicméně si asi sbor zákonodárců jaksi nevšiml, že od loňského roku platí v EU zcela nová závazná pravidla pro neodkladnou resuscitaci. V nich se výslovně nedoporučuje dýchání z úst do úst. Většinou totiž jen zdržuje a má nebezpečné vedlejší efekty. Především většina vdechovaného vzduchu jde do žaludku a chudák postižený se potom dosti často pozvrací s rizikem vdechnutí zvratků. Je totiž takzvaně "předýchán". Neškolený záchrance totiž do postiženého

povětšinou funí jako do nafukovací matrace. To někdy vede až k velmi nebezpečnému otoku mozku postiženého . Proto se umělé dýchání v té či oné formě doporučuje pouze školeným týmům záchranářů. Primární je masáž srdce. Tečka. Minimálně první čtyři minuty je vždy nejdůležitější masáž - na dýchání raději zapomeňte. Pokud si totiž vezmete resuscitační roušku s ventilem z lékárny, nasadíte si jí moc těsně a zkusíte dýchat, pocítíte minimálně i jako zcela zdraví lidé silný diskomfort. Pokud máte nějaké dechové obtíže, začnete se sám dusit. Přesto je tato hloupost u nás povinná. Nové autolékárny a přiložené návody jdou tedy zcela proti posledním předpisům Evropské resuscitační> rady a nejsou momentálně ničím jiným, než jen zdrojem velmi dobrého kšeftu a buzerace občanů! Co tedy všechny automobilisty stejně a logicky v dohledné době čeká znovu? Další nové autolékárničky s jiným návodem a obsahem! Což bude samosebou dalším skvělým kšeftem pro příslušné podnikatelské kruhy většinou velmi blízkých některým vlivným zákonodárcům a politikům. A ty občane blbečku jen drž hubu a znovu a znovu plať! Pošlete proto všem a dál i svým zastupitelům.

P.S. Tyto nové předpisy v češtině je možné prosím kdykoliv > zhlédnout

např. na web stránkách

Pražské záchranné služby.

Miloslav Lněnička

Horní Újezd 4

57001 Litomyšl

# miloslavl@seznam.cz

yaris  
Jarda
2011-02-01 22:19:54

jo to je zase jedna blbost o ti nasi kluci vymysleli.......ja uz se dnes ani ničemu nedivim

2011-02-02 09:35:14

Souhlasím.Letos je to 30 let,co jsem si udělal řidičák.Od té doby je už tolik změn v pravidlech,že se v tom nedá vyznat.Jezdím v podstatě tak,jak nás učili v Autoškole Svazarmu.Nejvíc mně naštvalo povinné svícení-např. nikoho nenapadlo,že jsou auta s dynamem 75 W, která na toto nejsou stavěna (veteráni) a tak prostě nesvítím,prvotně chci totiž JEZDIT ,byt' už jsem platil pár pokut.Nevadí. Lékárničky? Za 30 let asi pátá inovace.Jezdím stále s tou původní,vyrobenou v roce 1982.Nikdy nebyla otevřená,je tedy sterilní. Proč podporovat kšefty bossů,kteří mají stále málo a chtějí víc??Výrobce lékárniček,které jsou k ničemu,žárovek,které praskají atd. bychom měli ignorovat. Všichni, aby to mělo účel. Co bude příště? Prý povinné zimní pneu. Kde je vezmu,nevím.Ani k mojí Š 120 se už zimní pneu 14 " nevyrábějí. Rád si i v zimě sjedu veteránem. Pneu k předválečným škodovkám se nevyrábějí už 35 let. Jezdím na gumách 40 let starých s letním vzorkem. Jiné prostě nejsou. Tak budu mít další důvod,ignorovat nesmysl, nebo spíš lobby pneumatikářů. Pak bude na řadě povinný blikající maják na autech starších 25 let,protože jsou nebezpečná a brzdí provoz.... Napsal jsem už dost, budoucnost je před námi,at' nám naše vozy spolehlivě jezdí!


Odpovědět