Fórum - Téma


Nedá sa pretočiť motorom vo Felícii 1,6


Fórum Felicia Nedá sa pretočiť motorom vo Felícii 1,6

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Felicia  |  Naše vozidla2013-11-05 10:02:58

Dobrý deň,

vlastním Felíciu 1,6, 55 kW, rok výroby 1998 MPi.

Problém začal pred týždňom, keď som vymieňal celú skrinku termostatu. Auto stálo 2 dni bez pohybu a potom sa nedalo naštartovať. Keďže pred výmenou skrinky termostatu som nezaznamenal žiaden problém, tipoval som to na problém s elektrikou. Na moje počudovanie je batéria, štartér, indukčná cievka, spínacia skrinka a poistková skrinka v poriadku. Takže problém bude niekde v motore, pretože sa nedá pretočiť štartérom. Bol som z toho tak zúfalý, že som ho skúšal roztlačiť, no po pustení spojky idú kolesá hneď do ŠMYKU Viete mi niekto poradiť v čom môže byť problém ak vylúčime elektrickú poruchu? Môže to byť zadretý motor? Pred mesiacom som kompletne menil spojku, pritlačák a ložisko. Ešte raz pripomínam, že do odstavenia vozidla som nezaznamenal žiadne nenormálne správanie sa motora. Prosím pomôžte.

2013-11-08 18:21:40

skus protočit motorem ručně za pomocí goly pokud s ním nepude otočit je tu možnost že se ten motor potkal?? kdys naposled měnil vodní pumpu a rozvody?

můžeš sundat dekl od rozvodů a kouknout jestli neni podezřele volnej či přeskočenej ??

ještě mi napadá stalo se mi že se mi rozkočil altík a taky nešlo otočit motorem -můžeš zkusit sundat drážkovej čemen a opět ručně zkusit motorem otočit

píšeš dělala se spojka de s vyšlápnutou spojkou auto nastartartovat??


Odpovědět