Fórum - Téma


Nefunguje dálkové a centrál


Fórum Fabia I Nefunguje dálkové a centrál

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Fabia I 6Y  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2001 Fabia I 6Y Hatchback 1.4

39 diskuzí

Výkon motoru 44 kW (60 PS) . Palivo benzín + LPG. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui).

27.10 2015 /140 000km

výměna oleje 10w40, olejového filtru, vzduchového filtru, svíček, dolití nemrznoucí kapaliny,nové těsnění pod šroubem na ol.vaně.


1  2

2016-01-15 14:26:40

Jestli vidim dobře máš dodělávanej centrál,ten plast by vadit neměl,spíš mi zaráží že píšeš centrál chodí jak se dotkneš prúchodky a nepíšeš jestli si ty dráty v ní prohlíd nebo ne,di po drátech od toho motorku a koukni jestli nemá někde svúj konektor

2016-01-15 20:27:58

p.s.: jestli je dodelavanej nebo ne to nepoznam nejsem zase tak dobrej v autech... Centrál fungoval když sem pohýbal právě s tím ůhelníkem... možná sem hejbal zároven i nejakýma drátama o kterých nevím no....

2016-01-16 22:42:23

Zdravím,jestli to chápu dobe pokud to jen zabzučí tak z hlediska elektriky vím,že pokud jen něco zabzučí tak to může být přidřené nebo naopak zaškvařené,ale zaškavařené to v tomto případě nebude.Zkus to promazat kontaktolem nebo konkorem.Kontaktol je na el.kontakty,ale zároveň i promaže,ale ne jako konkor.Vím podle zkušenosti.

2016-01-18 06:43:30

cervenak23: Jako vytáhnout zámek rozebrat a prostříknout...?

2016-01-19 08:59:48

edit... jak tu psal kolega asi se jedná o dodělávání dálkového ovládání že? tudíž zámky v autě jsou s cetrálem a mely by se tedy otevřít všechny dveře což nefunguje. ovládání centrálu funguje ale zámek se neodemkne a nefunguje tak odemknutí žádných dveří. Centrál klíčem nefunguje ani když otevřu dveře u spolujezdce což by asi mel ne? Dokud se to nepos... tak sem to nezkoušel tak nevím....

2016-01-19 13:27:08

juris: ahoj, ja som mal takto dorábaný centrál na VW golfe, presne tieto čínske motorčeky. Mal som to ako diaľkové zamykanie, (dvoj tlačítkový prívesok, jedným gombíkom sa odomykalo aj zamykalo), na tomto diaľkovom centráli keď si zamkol kľúčom jedny dvere, nič sa nedialo, (zamkli sa iba dotyčné dvere, cítil si, že prekonávaš aj odpor motorčeka). Motorčeky som menil asi po troch rokoch, zadreli sa.

2016-01-19 14:42:51

chlapci chlapci chlapci. První věc co je potřeba je to že se to musí dát dohromady po elektrické stránce. Takže jít po drátech a co je poškozený tak opravit. Centrál není žádná věda. Když jdou serva dolu má to nějakou polaritu když jdou nahoru mají opačnou.Když v tom vrčí je něco špatně mechanicky ,nebo je špatná kostra.Centrál je docela náročnej na odběr takže slabej drát na kostru,nebo špatná kostra je špatně.To samé platí i o "+" Serva jsou dvoudrátové ty umějí jen zamykat/odemykat a Pětidrátové a ty mají v sobě přepínač a umí podle jejich mechanického posunu ovládat přez řídící jednotku centrálu serva ostatní. TZN pokud ve dveřích řidiče máš krabičku s dvouma drátama je to jen servo tzv ovládané a tím pádem když ty dveře vezmeš klíčkem tak se otevřou jen ty dveře a ne ostatní jako je to běžné.

Dále jsou dva typy serv a to jeden typ má motor stále v záběru s táhlem (to je to že to jde otevírat klíčkem ztuha protože se překonává odpor motorku a převodů v servu)

A druhy má motor mechanicky odpojovací tzn když není v záběru tak to servo chodí zlehka .

Tento centrál co je na foto je určitě dodělávaný

Jednak chyba na první pohled motorek musí být umístěnej tak aby chod jeho mechanizmu byl rovnoběžnej s chodem toho za co tahá. Táhlo můžeš naohýbat jak chceš ale tohle by melo být jak říkám protože pak se ten motorek ničí.

Motorek se dá odskoušet tím že ho odpojíš na nejbložším spoji a třeba nabiječkou nebo jiným zdrojem 12v zkusíš . Když prepoluješ musí jít obráceně.

Já mám na mojí fabii taky dodělanej centrál a taky bez toho abych to ovládal klíčkem. Ale mám vyvedeny dráty na skryté místo a v případě problému to vždy otevru bud nabíječkou nebo třeba vrtačkovým akumulátorem

Jinak ty serva bývají všechny propojené paralelně k sobě.

Už jsem jich pár namontoval a taky už jsem jich pár předělal po "odbornej montáži "kdy to lidem v zimě nechtelo chodit a "odborníci" jim řekli že to dělá ta zima

Je to bolest i továrně řešených centrálů že nechodí nebo chodí špatně v zimě.

A jestě na konec ...předpoklad dobře chodícího centrálu je dobře a lehce chodící zámky.Takže čistit a mazat a mazat něčím co v zimě tolik netuhne.A pro sprejery......WDčko nestačí.

2016-01-20 10:36:18

Vyřešeno: Studený spoj na desce pod volancem u pojistkové skříně


Odpovědět

1  2