Fórum - Téma


Nefunguje osvětlení interiéru


Fórum Octavia I Nefunguje osvětlení interiéru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2013-11-18 10:48:52

Zdravím škodovkáře, mám problém s osvětlením interiéru. Lampa na střeše nereaguje na otevření jakýchkoli dveří a ani kufru stejně tak kontrolka na palubce se taky nerozsvítí a nejde ani upozornění na rozsvícená světla při vyndání klíče. Vyčetl jsem že by to mohl dělat mikrospínač na zámku ale je mi divný že by byly v háji na všech dveřích + kufru. Dále nejde spuštění skel když dlouho podržím otevření na dálkáči - je ale pravda že auto mám teprve krátce a nejde to od začátku tak nevím jestli to tu funkci vůbec má. Pojistky jsem zkontroloval a jsou v pořádku, centrál normálně funguje... Vyčetl jsem ještě že to někdy dělá spínač ve spínací skříňce a tak se Vás chci zeptat jestli jste se s tímto problémem někdo nesetkal a mohl poradit co vyzkoušet..

Díky Honza

Ještě doplním že je to rok 2001, 1.9 tdi 81kw combi elegance

2013-11-18 13:44:51

Tak jsem zkusil rozebrat tapec na dveřích u řidiče a zahýbat kabely a svorkou u zámku, jestli není někde u zámku špatný kontakt. Nic se nestalo, nefunguje to dál

Zjistil jsem ale že stahování všech oken při odemknutí nebo vytažení při zamknutí pomocí klíčku funguje. Auto se samo zamkne po otevření dveří, nezamkne se jen když zasunu klíč do spínačky - to by mělo znamenat že spínačka ( S - kontakt ) je O.K. ?

Asi budu muset vyzkoušet ten mikrospínač v zámku, je mi ale divný že by to odešlo na všech dveřích a i na kufru, nebo stačí když odejde ten u řidiče a nejde žádný?

Prosím poraďte

2013-11-18 14:33:46

já bych nejdřív prohlíd všechny průchodky mezi dveřma jestli se někde nenajde přelomenej kabel hlavně u těch předních dveří

pak bych prohlíd konektor řj okna dveří řidiče občas bejvá v žalostným stavu hnijou konektory

to světlo normálně jinak svítí ?

můžeš ho skusit odpojit a v konektoru proti plus 12V měřit jestli tam de spínaná kostra

2013-11-18 14:52:24

p.s.: Já se právě v elektrice vůbec neorientuji takže ani nevím co bych měřil - ani nemám zkoušečku :D . Volal jsem do servisu a mám přijet na diagnostiku, škoda že až ve středu..., až se to opraví tak dám vědět čím to bylo. Pakliže by si s tím nevěděli rady tak budu potřebovat asi nějakého borce který by věděl co s tím..

Zatím díky za radu

Honza


Odpovědět