Fórum - Téma


Nejde odvzdušnit zadní kolo Octavia I


Fórum Octavia I Nejde odvzdušnit zadní kolo Octavia I

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2015-08-26 15:59:58

Dobrý den, potřeboval bych poradit. U mé Octavie I 1,9 TDI 66 kw mi nejde odvzdušnit levé zadní kolo. Stručně popíšu co se děje:

Na zadních kolech mám bubnové brzdy. Vyměnil jsem brzdový váleček (PRASE), s tím, že to nešlo povolit, takže jsem ohnul trubičku . Dal jsem nové PRASE a začal odvzdušňovat. Brzdovka vytékala, ale po chvilce odvdušňovací šroub urval závity. Byl to zmetek (na krev jsem to NEUTAHOVAL ! ). Takže jsem dal zpátky staré PRASE a už to nešlo odvzdušnit.

Druhý den jsem koupil nové PRASE, novou trubičku a naohýbal jsem si jí. Prase jsem namontoval, vše sesadil a utáhnul. A světe div se, POŘÁD to nelze odvzdušnit. . Odvzdušnění jsem dělal jak při vypnutém, tak při zapnutém motoru, ale nepomáhá to. Navíc mi svítí kontrolka ABS, která svítila i dříve. Zjistil pomocí VAG, že je to snímačem v tomto levém zadním kole. Před tím jsem s tím jezdil a brzdilo to bez problému.

Zkoušel jsem přes víčko brzdovky pustit vzduch přes kompresor 0,7 bar, aby to tlačilo na kapalinu do větví. Ze všech tří kol mi to hned vyteče, ale z levého zadního NE . Všechna tři kola brzdí při sešlápnutí BRZDY. Není možné, že díky tomu snímači mi to v ABS neotevře ventil do větve?

Absolutně to nechápu, s ničím takovým jsem se ještě nesetkal. Pokud máte s tím zkušenosti, nebo rady, tak mi prosím napište.

 p.s.
Pavel
2015-08-26 16:56:54

já bych si typnul na špatnou brzdovou hadičku -rozpadaj se zevnitř ,skus jí sundat a šlápni jestli to poteče

2015-08-26 22:00:18

mechanik97: snimac stim nic nemazkomtroluj pruchodnost trubek ,kdyz to ani pak nepujde tak to ovzdusnit pres VAG. ve VISu je manual!

2015-08-26 22:54:17

Přátelé, vypadá to na špatný Hlavní brzdový válec, jelikož se hladina brzdovky houpe furt stejně, Nahoru a Dolu. Takže propouští těsnění uvnitř válce. Šel jsem to projet, a brzdí mi akorát levé přední a pravé zadní. Válec jsem rozmontoval a na těsnění jsou hmatatelně rozpoznané drážky, čili to netěsní. Objednal jsem nový VÁLEC a uvidím. Zítra napíšu INFO.

2015-08-30 14:28:30

Takže to nakonec bylo špatné ABS. A i když jsem dal nový Brzdový válec, tak si myslím, že jsem udělal dobře. Má to najeto 300 000 km, takže není co řešit. Průchodnost trubky byla v pořádku a když jsem jí oddělal od ABS, tak při sešlápnutí pedálu nic nevyteklo. Takže jsem koupil sice Ojeté ale jako Nové za 1 500 kč oproti 11 000 kč za Nové. Dal jsem to tam a už je to v pořádku

2015-08-30 16:56:30

mechanik97: Tak že po výměně celého ABS v pohodě? Staré nevyhazuj,el. část bude v pohodě. Jen poradím, při výměně brzdové kapaliny, nebo i jen odvzdušnění se u vozidel s ABS začíná u kola nejblíže k rozvaděči, zabrání se tím protlačování znečištěné kapaliny labyrintem ABS a jeho následnému ucpávání. U vozidel bez ABS je postup odvzdušňování od nejvzdálenějšího kola.


Odpovědět