Fórum - Téma


Nemohu nastartovat


Fórum Favorit Nemohu nastartovat

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Favorit  |  Naše vozidla2013-05-23 12:05:18

Zdravím,

jsem dá se říct lajk a studuji elektrotechniku :). Problém je vtom, že jsem dostal Favoritka od svého dědy, přijel jsem v pohodě, pokaždé nastartoval bez problému na první šup. Když jsem jednou zapomněl zapnuté světla (cca10minut) už jsem nemohl nastartovat. Pomohlo až roztlačení na dvojku.

S kamarádem jsme sundali startér. Pokud vím je tam pastorek, šlo sním normálně točit a zvedat ho prstem. Baterku jsem dobíjel a pořád nic. Zkoušel jsem baterku z Renaulta Scenica a pořád to samá. Startér dělá divné zvuky a jakoby se vůbec netočil.

Dočetl jsem se na fóru, že bych mohl zkusit propojit kabelem z baterku na ten startér a nechat otočeny klíč a tak zkusit nastartovat. Zatím jsem to ještě nezkoušel.

Mám pocit, že asi je nefunkční alternátor protože asi nedobíjí baterku a možná startér. Ale to nemohu posoudit nejsem automechanik. :)

Za každou radu budu moc vděčný!

2013-05-24 13:11:53

skus propojit šroubovákem oba šrouby na cívce startéru pokud se roztočí bude problém v cívce startéru uvnitř je měděný silový kontakt a ten se vypálí a pak to zlobí ta cívka de rozebrat a kontakty opilovat

pokud by to po propojení netočilo můžou bejt v háji uhlíky ve startéru

v obou případech by musel startér ven a oprava

dále mi napadá skus ukostřit motor přímo s mínusu baterie třeba startovacím kabelem pokud problém zmizí máš špatnou kostru a je třeba natáhnout novou

to dobíjení altík by měl na volnoběch ukazovat 13,8-14,2V pokud ukazuje mín je třeba ho bud vyměnit nebo opravit


Odpovědět