Fórum - Téma


Odzvdušnění brzd Oct I


Fórum Octavia I Odzvdušnění brzd Oct I

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2016-07-30 13:19:43

Ahoj. Potřebuji poradit. Syn má octI, brzdový pedál reaguje jako při zavzdušněných brzdách, tzn. při 2-3. našlápnutí ztuhne, přesto auto bůhvíjak moc nebrzdí. Kotouče, desky, bubny ok, pakny nové. Zkusil jsem brzdy odvzdušnit, všude pouze kapalina, zároveň proběhla výměna kapaliny. Přesto všechno se pedál i brzdy chovají stále stejně

Nevěděl by prosím někdo, kde může být zakopanej pes? Dík za odpověď Tomáš.

2016-07-30 13:32:02

pansuu: přední brzdy vyčištěný rozhejbaný-destičky choděj volně?

nejsou zatuhlý plovoucí šrouby?

píst brzdiče chodí volně ?

zadní brzdy nastavený-myslim samostav -ruční brzda funkční?

když je vše nové potřebuje to pár stovek km na zajetí aby si to tkzv sedlo

materiál brzd je kvalitní neni to čína?

2016-07-30 17:53:53

Bud je to stale zavzdusnene alebo je spatny brzdovy valec.

2016-07-30 18:23:21

Tak jsem koukal dodatečně. Přední destičky vůbec nejsou ok, byly silný, ale když jsem je vyndal tak se rozpadly, čepy i válečky choděj. Zadní brzdy měly bejt dělaný, ale nový pakny jen na jedný straně, samostavy se zdaj bejt funkční, jen lanovody jsou podezřele dlouhý, 4 matky (10)na vypodložení vahadla za pákou. Přesto na plnej zátah kolem volně otočím, noboť se vahadlo opře o konstrukci páky.

Ještě mě napadlo, nemohou bejt brzdy "prošlápnutý"? Pedál i po našlapání stále mírně povoluje, kapalina se ale neztrácí

2016-07-30 19:04:27

ja menil kotouce a desky vpredu a vzadu,neslo to odvzdusnit porad padal pedal, nakonec proslapnuty hlavni brzdovy valec.propoustelo to tam...syceni po seslapnuti slyset bylo.

da se koupit opravna sada gumicek,jsou 2 verze bud ATE nebo bendix na nadrzce od kapaliny je to vetsinou napsano co to je.

prumer je stejny ale profil nejake gumicky je jinak.

2016-07-31 06:51:45

pansuu: Jak jste původně přišli na to že je vše nové? Auto jste koupili? U O1 jsou dvě délky lanovodu ruční brzdy, nemyslím kotoučová a bubnová ale na bubnových jsou dvě délky. Dá se zjistit podle roku výroby třeba na Škoda dílech Plzeň. Zady u vás ale budou vyjeté bubny a vadné zadní obložení, samostavy mají klínek s pružinkou který musí být dokonale čistý, jinak nefunguje (jsou na něm zoubky). Pod prachovkama prasátek je sucho? Měla by tam být vazelina speciální na brzdy, vše ostatní časem váleček zničí. Pokud je tam kapalina tak válečky vyměnit i když zpod prachovek zatím nevytéká. Samostav se pak nastavuje dírou na šroub kola kdy se stahuje špičatým šroubovákem na konci s ploškou směrem dolu a otáčí se bubnem. Před každým zkušebním otočením se musí zas přes díru šroubu srovnat pakny, protože je při stahování klínku posuneme dolu a tak dírou výše je pozvedneme za příčnou desku mezi paknama. Samozřejmě že vše je před montáží čisté a zkontrolován kroužek ABS jestli dobře drží na ložisku. Přední brzdy jsou sranda, jen podotýkám že použijeme vazelinu na brzdy nejlépe s mědí WURTH dělá dvě, měděnou, nebo šedou, obě jsou minimálně do 1400 stupňů. Mažeme jen dosedací plochy držáku třmenu kde se dotýkají destičky, vše ostatní je nasucho ale musí být čisté, čepy co vedou pryžovými pouzdry nesmí mít na sobě nečistoty, mazat se nesmí. Vozidla s ABS se odvzdušňují od nejbližšího kola k jednotce, tzn. LP-PP-LZ- PZ. Na pedál šlapeme pomalu, vždy počkáme než se kapalina doplní ve válci. Při rychlém šlapání to nestíhá a víří se kal. Výměna kapaliny nejlépe tlakovou plničkou nebo jen ve stejném pořadí nechat při povoleném šroubu samovolně vytékat (nezavzdušní se pokud hlídáme hladinu v nádobce). Pedál bude vždy pomalu klesat za běhu motoru, to závada není.

2016-07-31 09:03:31

drak: Tiež som dlho dával meď ale na rady kamošov mechanikov som prešiel na keramiku S tým odvzdušňovaním pravda - nechať len vytekať, NEŠLAPAŤ! Ja nechávam vytiecť viac (je to hneď taká malá výmena )

2016-07-31 09:22:21

mash4077: Jo, tohle znám, ta šedá co o ní píšu je taky keramická. Ono, pokud se to nenamaže každý rok (já mažu při výměně kol tak že dvakrát) tak to stejně zmizí.

2016-07-31 09:35:07

drak: Ano šedá to ma napadlo hneď, preto som dal obe S tým preventívnym mazaním niesi sám robím to tiež tak.


Odpovědět