Fórum - Téma


Patří starší Škodovky na silnici?


Fórum Pokec všeobecný Patří starší Škodovky na silnici?1  2  3  4  5 ......... 6

2010-03-06 22:28:23

Dostal jsem se do sporu s několika motoristy.Jsou to majitelé zánovních vozů do asi 5 let stáří.Podle nich já se svou ŠKODOU 120 nepatřím na silnici a nejen já.Škodovky typu 120,ale i Favorit považují za brzdy provozu,nebezpečné vraky nesplnující dnešní požadavky,které by se měly vyřadit.Za bezpečné považují auta do 10 let stáří.To je podle mě demagogie.Osobně mám stará auta rád,to je vidět i z mého profilu,tak jsem se jen tak nedal.Přesvědčit ale tyto lidi,že starší auto i dnes může velmi dobře sloužit,se mi asi nepodařilo.

V současné době najezdím se svojí Š 120 asi 800 km týdně a jsem plně spokojen-to jen mimochodem dodávám.

Co si myslíte vy,kolegové?Vždyt auta Škoda 1000 MB až 120 motorisovala Československo a k tomu asi není co dodat.

2010-03-06 22:52:18

S takovýma nemá smysl se vůbec bavit. Za 10 let budou o svých současných vozech říkat to samé. Nejde o auto, ale o řidiče. U nás, když jedu kolikrát s Rapidem, tak mi často brzdí moderní vozy, jelikož s nima umí jezdit rychle (svižně) jen po rovině a jak přijdou zatáčky, jsem jim rázem na kufru

2010-03-07 10:05:21

Plný souhlas s MATTESSem, i stará škodka ještě dokáže divy. Najezdím kolem 7-8tisíc měsíčně a není problém s původním motorem dávat i 1.6 motory. Vždy záleží na řidiči! S bezpečností je to horší, ale kdo umí jezdit nemusí to tolik řešit.

2010-03-07 10:20:14

Nevidím jedinej duvod, proč by nesměly 100, 120, favoriti atd. do provozu pokud auto splnuje technicky podminky a majitel je sním spokojenej, tak at jezdi. Dneska jezdí mnohem mladší auta ve špatném stavu. Jediny problem je z bezpečností, at už jsi sebelepší řidič, nikdy neovlivníš ty druhý, a pak to odnesou vetšinou ti, ve starších autech.

2010-03-07 11:54:07

Já měl vždycky starší auta moje první auto bylo škoda 110R další bylo škoda 105 potom škoda favorit ale toho jsem měl tak půl roku a vrátil jsem ho majiteli zpět no potom jsem měl škodu formana toho mám ještě ted jako pracovní na fušky a tak, no a ted momentálně mám to co ted mám . A musím říct když jsem měl ty starší auta, tak jsem nikdy brzdou provozu nebyl, někdy mě spíš brzdili ty novější auta, takže je to o tom jak se o ty starší auta staráme a udržujeme. Ale je fakt že ta bezpečnost je u těch starších aut slabá, ale já zatím nikdy neboural tak jsem tu bezpečnost nepoznal. Tak si myslím že starší auta na cesty určitě patří.

2010-03-07 19:26:28

Ahoj.Plně s Váma souhlasim.Proč by se měly starší vozy uklidit ze silnic.Takový hlody muže vypustit z huby jen ten,co si muže každej druhej rok koupit nový auto,ale 90% lidí je rádo,že má vubec to auto,kterýmu už je třeba 30let,protože na nový nemaj.Je pravda,že bezpečnost už u těch aut je někde jinde,ale kolik dopravních nehod vidíš a je v tom to 30 let starý auto???Já dycky vidim novej nadupanej kočár,kterej je omotanej někde na stromě.

yaris  
Jarda
2010-03-07 22:53:58

Takže asi tak to co taky bylo řečeno je všechno fakt. vykašlete se na lidi co by stary auta vyhnali ze silnice stejně je nikdo nepřemluví .stk to má a tim to hasne .bezpečnost je samozřejmě už nekde jinde ale to je všechno nejenom auta.ja třeba mam favorita tochu jsem ho našláp aby zpíval jak operetni pěvkyně aby se s tim dalo jezdit. a porád mě někdo překáží,s tím se člověk musi smířit a většinou to jsou ty velky drahy auta.no a když mi to vadi přeřadim o 2 nebo o3 stupně a jedu motor zaspíva a jsem před nim.ale o tom by se dalo psát dlouho a o všem....takže nenechce se utlačit( to už by jsme mohli vytlačovat i ty svatečni ridiče)

2010-03-08 18:27:34

Hoj co dodat. Kdyby ti lidé věděli jaké vozy do deseti let brázdí silnice a viděl v jakým jsou povětšinou stavu tak by jim sklaplo. Většinou majitelé starších vozů je mají protože je mají rádi a nebo nemají na novější tak se o ně starají nepočítám-li ty kteří mají auto jen na doježdění. Osobně mám toyotu celicu r.v. 86 a kam se hrabou novější vozy, alespon si jí pořádně prohlídnou ze zadu a v zatáčkách jim jen mávám pápá. Tak se nenechme odradit pitomcema co sežrali veškerou odbornou literaturu a musí mít pod zadkem spoustu pomocníčků které deklasují jejich řidičské dovednosti pokud nějaké měli. na ně Hoj T.

2010-03-13 08:01:26

Rozhodně bych stará auta nevyřazoval. Ten kdo umí jezdit se starýma škodovkama svižně a bezpečně, ten je u mě řidič a ne ten, který má má v techničáku spoustu zkratek jako ABS, ASR, ESP a já nevím co ještě a pak je člověk vidí rozsekané a poházené po škarpách. Osobně raději potkávám na silnicích zachovalé nebo rozumně upravené starší škodovky.

2010-03-15 14:46:13

nezáleží na stáří vozu, ale na stáří toho, kdo ho řídí. Tj. starej pardál v klobouku může sedět za volantem čehokoliv a má nervová soustava se začne přehřívat.

2010-03-15 23:45:00

Já nevidím žádnej rozumnej důvod proč by starší škodovky, ale i auta jiních značek měli jít do šrotu kvůli svému roku výroby. Pokud sou ty auta udržovaný a v dobrém technickém stavu, tak ať si jezdí po silnichích klidně 100 let. Všude sice člověk slíchává, že jsme vrakoviště evropy, proti čemuž se bojuje tím že se zavede eko daň, ale když člověk na nový auto prostě nemá, tak co má dělat. Tohle už ty nahoře nezajíma. Každopádně ať starý auta jezdí, když jim slouží zdravý, jediný co je průser je již tolikrát zmiňovaná bezpečnost. Dřív to tak nevadilo, ale v dnešní době je ta hustota provozu a tudíš nehodovost vysoká a člověk se ve starší káře zmuchlá víc než v moderním autě nabytým bezp. prvky kde to má jak v dětským pokojíčku

2010-04-05 11:27:44

Jsem rád,že se všichni shodujeme.Na internetu jsem nyní četl diskusi,v níž několik 'řidičů' bojuje pro to,aby auta před rokem 1990 byla zakázána a povinně sešrotována.No to mě nadzvedlo.Ale je pravda,že proti myšlení těchto lidí asi nejde nijak rozumně argumentovat.Jsou to zabedněnci,mající nový auto za milion a myslím,že se starší škodovkou,žigulem i jiným by se ani neuměli rozjet.

Nakonec příklad:mému známému jsem ted před pár dny půjčil svou Š120.Vrátil mi ji stím,že je rozbitá,že nestartuje.Už 20 let jezdí japonci,ted Renaultem Safrane.Moje auto nenastartoval proto,že zapomněl dát sytič.Ale tento známý nám naštěstí i fandí,jen po 30 letech,kdy míval Š105,zapomněl,jak na to.Ha Ha

2010-04-05 11:55:31

To se mi teď stalo taky, když jsem po zimě chtěl prvně vyjet s Rapidem. Nechtěl nastartovat. Nedal jsem sytič

Pokud staré auto projde STK, nemá nikdo právo zakazovat jízdu po veřejné komunikaci. Ano, jsou to zabedněnci, typický spotřebitel. Použít, zahodit a plýtvat zdroji. Nějaký odkaz budoucním generacím v tom, co dřív jezdilo, to jde mimo ně. Pak by člověk vídal stará auta jen v muzeu. Přitom nejkrásnější jsou v pohybu na ulici.

yaris  
Jarda
2010-04-06 22:11:08

jeee to by mě hodně mrzelo kdyby se to zakázalo.dělam si rapida a pak bych ho moh akorat tak prodat do muzea a to se mi nechce

2010-04-07 08:49:10

Je to hnus, tady ty boje proti starším vozům. Ať už jde o to jestli majitel nemá na nové, o zachování odkazu pro budoucí generace, nebo jen citový vztah k těmhe autům, tak by nikdo neměl kecat do toho jestli je

tolik a tolik starý a jestli má nebo už nemá právo jezdit po našich silnicích i přes to, že je evidentně v dobrý technickým stavu. Pořád jen slyším, že sme vrakoviště evropy, že průměrný stáří vozu u nás je 14let a jak se s tím musí bojovat a pak tomu nasadí korunu nějakej debil, kterej si říká odborník a řekne, že řešením by bylo zavést zákazy vjezdu starších vozů do center větších měst, jako to mají například v Německu. Ale to, že v Německu mají uplně jinou ekonomickou situaci, že pro většinu lidí není nedosažitelné pořídit si nové auto nikdo nezmíní. Kdyby spousta lidí mající starší vozy měla peníze na nový tak si ho koupí, staršího mazla strčí do garáže, pleskne na něj veteránský značky a všichni by byli spokojený, ale takhle to tu bude pořád stejný. Pořád tady bude plno Escotů starých 15 let zrezlých skrz na skrz u kterejch se člověk modlí ať ten shnilej nosník upadne až dojede do cíle, atd. a sere mi na tom, že tyhle šroty pak hází do stejnýho pytle jako vaše starý Škodovky v dobrý kondici, který máte mnohdy jen jako koníček vedle něčeho modernějšího na běžný ježdění.

yaris  
Jarda
2010-04-08 00:52:37

reaguji na předchozí: přímo z tebou souhlasím ja mam 2 auta takhle bokem na víkendovy ježdění a co vím tak o tom zákazu už přemyšlej v liberci a pokud se to osvědči tak to budou zavádět i další města a to me nejvíc s....e. si vezměte když nahodou do takovyho města pojedete na srázek a bude tam tenhle zakaz tak si ani neškrtneme a mužem to nechat zrovna na nákým šrotáku i když to vetšinou mame v lepším stavu než ty novější,,fakt tohle je postaveny na hlavu(ale tak v čr už se snad ničemu nedivím) jen vim že mě to jen tak neodradí

2010-05-19 16:06:51

Se všema plně souhlasím. Ti co chtějí vyřadit starý auta jsou blbci a asi v nikdy v něčem podobným nejeli a nikdo jim to nevymluví. Mě osobně baví jezdit ve starších autech - člověk má kontakt s autem a ne jako v těch novejch autech kdy člověk ani neslyší motor a neví jestli to chcíplo nebo ne. A nejde tu jen o škodovky, ale třeba já jezdil v alfě 33 z 90. roku a mám bavoráka taky z 90. a na silnicích předjíždím kdejaký nový "super káry" . A bezpečnost? To je o řidiči, neskušenej člověk v silným novým autě udělá víc škody než někdo kdo to umí ve starším, samozřejmě že v novým autě to asi ten člověk přežije celkem v pohodě, přecijen ty starší auta se při nárazu pěkně zmačkaj, ale to je každýho věc v čem jezdí a jaký chce podstupovat riziko. Ve starších autech je to přeci taky adrenalin, v novým ani nevíš že jedeš.

Teď jsem koupil 105 z roku 1978 na vození stavebního materiálu a jezdí perfektně, nemůžu si stěžovat-samozřejmě z přihlédnutím ke stáří.

2010-05-19 19:50:45

Se všemi tady plně souhlasím.To jenom pár debilu v nových autech by ctěli silnici jenom pro sebe,ale n.....,nedáme se.Shodou okolností se u nás u víkendu jede rallye Ceský Krumlov,samozřejmě jedou historici,legendy,přeju Vám vidět takovou skoda 130 LR v akci,znám plno lidí co se de podívat hlavně na todle a podobný auta.

2010-05-20 15:14:54

Zdenku,je to škoda,rád bych ty starší závodní auta viděl,ale jedu do Zlína na náš klubový sraz.Snad jindy...

2010-05-20 18:29:49

já si myslim že na silnici patři všechny auta ktery jsou v dobrym stavu ale na dálnice už taková škoda 120 a podobny káry moc nepatři pokud teda nemaji problém držet rychlost kolem 120... jinak si myslim že ve městě na světelnych křižovatkách to je celkem silny zdá se mi že časovy intervaly jsou čimdál kratši a tak na zelenou projede miň aut a potkat tam zasebou dva dědouchy než se s tou škůdkou rozkuckaji protože kdyby nato trochu šlápli tak by jim zežrala o decku vic benzinu je celkem o nervy stalo se mi to dvakrát a tomu prvnimu na křižovatce chcipla tak vystoupil a koňské síly pod kapotou nahradil svýma... mně se škodovky libi ikdyž sem měl i jiny značky jestli se rozhodnu pořidit auto tak bych šel do favorita 93 94 nebo feldu 1.3 k takovymu autu si nekupuju strach z krádeže orginálni nd za velmi slušny penize na cestováni mezi vesnicemi a občas na nákup i ta bezpečnost stači a koroze se dá podchytit jen mě štve že zavedli ekodaň jsou to lumpové určitě si ty penize prodrbali mezi sebou jinak by nebyl tak velkej shodek... je zajimavy kolik lidi pomlouvá škodovky že to je pomsta totality že neuznává nic jinyho než tdi a kdesi cosi třeba tonda547 v diskusich na stránkách http://sauto.cz/detail-in...usenosti-majitelu#carMenu to je fakt inteligent to mě ale takovi lidi jdou asi i přez mrtvoly... škada je dobrá vtom že nemusim sedět celej den doma čumět na babu pořád je nani co upravovat a vylepšovat


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 6