Fórum - Téma


Podvozek - silně nedotáčivé


Fórum Octavia I Podvozek - silně nedotáčivé

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2014-09-02 08:40:01

Zdravím,

už delší dobu se potýkám s několika problémy (O1 1.9TDI 81kW, combi). Auto plavalo a vlálo ve větru. Prý horní uložení v předu a všechny silentbloky. Po opravě auto více drnčí, ale pěkně drželo směr. Bohužel chvilku na to se drnčení změnilo v rachot a nerovnosti na vozovce se přenáší úplně všude i silně do volantu. Přejet kanál znamená pevně držet volat a i tak se mi má tendenci vyškubnout z ruky. Dnes už začínám mít strach, ani né moc rychle v mírné pravotočivé zatáčce ve městě a jel jsem protisměrem za pískání gum (ty jsou nové nesjeté). Auto je opravdu silně nedotáčivé, rovná jízda je ok mimo to drnčení, ale ta nedotáčivost mě překvapuje. V servisu prý je vše ok. Před výměnou všech silent bloků a horního uložení přední nápravy to sice plavalo, ale nedrnčelo a měl jsem více jistoty.

Co se tak mohlo najednou pokazit?

2014-09-02 09:19:44

netroufnu: Ahoj, poslal jsem Ti SZ.

2014-09-03 08:53:29

Netroufnu: Mrkni na přední ramena na jejich zadní pouzdra. Mají bejt pevně nalisovaný ale už jsem viděl šmejdy co po nalisování a krátké jízdě vypadnou z uložení a rameno tam lítá jak nudle v bandě.

2014-09-03 22:02:17

Tak i když jeden servis tvrdil, že je vše OK, nedalo mi to a zajel jsem zpátky k tomu kdo mi auto opravoval. Ochotně ho přijal a našel něco. Jednak uvolněné šrouby někde na spodku pod motorem, a tím se to celé hýbalo a dělalo to ty rány a škubaní volantem (prý někdo podvozkem oral zem). A ta nedotáčivost byla velkou rozbíhavostí kol, tedy znova udělal geometrii. Od doby kdy se to začalo projevovat se autem moc nejezdilo a už vůbec ne "rally cross", takže fakt nechápu.

Každopádně teď to při jízdě po nerovnostech jede o poznání lépe bez drnčení a škubání ve volantu a nedotáčivost už je taky fuč. Takže zatím spokojenost , uvidím jak dlouho to vydrží.

Ale zajímalo by mě, pokud vezmu do úvahy, že to někdo někde vzal podvozkem (jako že o ničem nevím, když jezdím jen já) a uvolnilo to ty šrouby, to se jako nepoškodí? Myslím jako strhnout závit, nebo jen poškodit při nárazu toho podvozku? Jen mě to vrtá hlavou.

2014-09-03 22:24:56

netroufnu: Může a nemusí se to poškodit. Záleží jak dlouho se s tím jezdí a jakou to případně dostalo ránu. Spíš mi to připadá, že pán co to montoval špatně dotáhl šrouby a uvolnilo se to váhou vozu. Přece jen je to špona... Tak s tima šroubama jsem Ti to říkal včera, že to pak dělá velkou paseku. Hlavně, že se na to přišlo.


Odpovědět