Fórum - Téma


Pokec - všechno možné


Fórum Roomster Pokec - všechno možné

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Roomster  |  Naše vozidla2015-12-12 20:16:19

Kontroloval jsem si dnes tlak v pneu, mám takový ten malý kompresor na 12v do auta, tři kola jsem si dofoukl a čtvrtý kolo už jsem nedofoukl totálně mi to vytřískalo baterku, baterii mám Vartu tři roky starou, co je příčinou vybití? děkuji všem.

2015-12-12 20:43:06

pavel.57:Zdarec, nedávno jsem foukal podobným kompresorem a taky jsem vybil baterku. Doporučuji nechat nastartováno když budeš foukat, asi hodně žere. Cus. Ladas

2015-12-13 08:55:30

Příčinou vybití AKU je spotřeba toho kompresoru a je to normální. Já mám taky v autě jeden, nafouká až 3atm. Je to ještě komunista od MIKOVU a funguje pořád super, jen ho někdy promažu. Když ho používám třeba jen na jedno kolo tak nastartuju. Líp běží, rychleji nafouká a nic se nevybije. Kolik nahustí vaše kompresory?

2015-12-14 03:21:26

drak: Tak ten socialistický kompresor ti trochu závidím já mám jen takový malý plastový sice taky dofouká ale ne víc jak 2,5 atm.Ale to mi stačí.A baterku jsem nikdy neřešil i když jsem dofukoval i 4 kola,tak bez motoru.Asi mám štěstí na dobrý kus.Ono i ty baterky už nejsou taková kvalita jako dřív a když chceš kvalitu tak si musíme hezky připlatit a i tak nemáme jistotu,protože nějaké normy pro materiál k výrobě už nejsou a ono výrobci by je stejně obešli a je to tak stejné i s náhradními díly.

2015-12-14 06:48:49

fero11: S tím materiálem máš pravdu, kvalitní např. ocel je dávno pryč. Mám doma staré nářadí po dědovi, které je stále lesklé žádná liška. Jednou jsem zapomněl sekáč v kůlničce kde je přes zimu trochu vlhko a s ním nový koupený ten rok. Na jaře jsem je objevil. Stoletý majzlík byl stále stejný, to ale ten nový byl jako liška zrzavej a to ne jen nějak lehce. To že je na sekání asi dřevěných nýtů mne pak již nepřekvapilo, staré sekáče nebrousím. Co se týká kompresorů do auta chci ještě dodat. Před časem jsem koupil na pohled pěkný kompresor s manometrem. Na koupání jsme nafoukli člun (ne nějaký obrovský raft) a cca po měsíci jsem chtěl dohustit bicykl a nic. Rozebral jsem to a koukám na plastové soukolí které ztratilo ozubení. Při reklamaci mi řekli ( a v návodě ukázali) že smí v kuse běžet 10min a pak asi 20min chladnout. Tak jsem se vrátil k tomu starému a jiný nechci.


Odpovědět