Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Dopravní přestupky Policejní passat na D1 - překročení rychlosti
udm  
2013-11-16 19:45:39

Zastavil mě policejní Passat na dálnici D1. Po odečtení odchylky mi naměřili 153 km/hod, tedy o 23 km/hod více. Bylo to v září, za bílého dne, na dálnici byl nízký provoz, podmínky pro provoz byly ideální, nebylo namrzlo, nesněžilo, nebyl prudký déšť ani nebyla mlha.

Domnívám se, že nebyl naplněn materiální znak přestupku, který musí být prokázán společně s formálním znakem přestupku, neboť jsem nikoho neomezil, natož abych někoho ohrozil, provoz mírný, podmínky ideální. Těžko by někdo hledal nějakou společenskou nebezpečnost na takovém počínání, kór když se již léta mluví o tom, že se zvedne rychlost na dálnici na 160 km/hod. I mé řidičské schopnosti jsou vysoce nadprůměrné (skromnost stranou :D). Jako řidič jsem byl dobře vyspalý, svěží a plně koncentrovaný. Řídil jsem vůz, který byl po technické stránce naprosto vpořádku a který má velmi dobré jízdní vlastnosti (a mimo jiné má maximální rychlost 250 km/hod).

Policejní Passat měřil radarem POLCAM, tedy nebylo to detekovatelné žádným anti-radarem, neboť se jedná o pasivní systém kamery - záznamu videa, GPS souřadnic a vzdálenosti od měřeného vozidla a ujeté vzdálenosti. Dá se úspěšně zpochybnit přesnost a metoda měření? Četl jsem na některých webech, že se někteří právníci domnívají, že je tento systém měření snadno zpochybnitelný a napadnutelný.

Máte nápad, jak se bránit proti této policejní buzeraci? Na místě jsem blokově nic neřešil, nechal jsem to dát do správního řízení.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s policejními Passaty?

Mohou policajti měřit, aniž by po celou dobu zapli majáky, když musí jet stejnou rychlostí jako vozdilo, které se snaží změřit? Pokud by tím porušili předpisy, dá se takto získaný důkaz vůbec uznat?

Mnohokrát jsem četl, že policejní passat se přiřítí zezadu, jedete v levém pruhu, tak zrychlíte a uhnete do pravého pruhu, což byl přesně můj případ. Když někdo chce jet rychleji, snažím se mu uvolnit cestu. Když ale máte pocit, že Vás policejní vůz "tlačil" a vyprovokoval k rychlejší jízdě, je to vpořádku či se dá tímto hájit?

Četl jsem, že musí být dodržena podmínka vzdálenosti na začátku a konci měření. Jaké jsou Vaše zkušenosti v tomto směru a případnou obhajobou?

2014-08-04 23:21:04

udm: samozrejme dodržujem "pravidlá hry" a keď pochybím, tak s tým nepůjdu na buben.

2014-08-05 09:49:21

Papíry ti nevezmou. Podle mne to budou 3 body tak 2500kč pokuta a roční podmínka na stejný přestupek. Myslím že se z toho nijak nevykroutíš. Je danejch 130 a to je pro ně grál. Pokud se za tebou přiřítili můžeš říci že jsi se lekl a přidal. Na kterej obecní úřad to pojedeš řešit?

2014-08-05 10:46:44

Mám trochu jiný příběh: zastavili mě celňáci s jejich Transporterem. Důvod ? pomalá jízda. Jel jsem 90, víc mi auto prostě nejede, přičemž konstrukční rychlost auta je 85. S ženskou nebyla řeč, chtěla důkaz, že auto má rychlost 85, což v malém OTP samozřejmě není. Chlap byl rozumnější, ale našli si stejně něco, za co jsem platil...a dálnici musel opustit.

2014-08-08 19:38:19

hoverlamilan: Je zajímavé jak ty holky v uniformách jsou vostrý. Ony nejsou zlé ale mají užší hranice rozhledu. Dítěti řeknete že auto jezdí na benzin a tak když tátovi nejede,ví jen o jedné závadě,není ten benzin. Zvláštní je také to že jsou tvrdé i na řidičky,že by snad konkurence? Také jsem zažil setkání s policistkou v Liběchovském údolí která i bez radaru věděla že jsem jel rychle. Naštěstí tam nebyla sama a kolega ji usměrnil,jak to s ní pak dosloužil si nedovedu představit. No,každý příslušníka České policie dělat nemůže,myslím že není daleko doba kdy nás budou stavět policisté jiných ras a národností a autoškoly rozšíří zkoušky o vietnamštinu,čínštinu,ukrajinštinu..... a s exoty bude v policejním autě pomáhat a chránit tlumočník (snížíme nezaměstnanost). Za ta léta co se pohybuji na silnicích musím přiznat že dobrých policistů je zatím většina a to mě zatím uklidňuje. Děsím se doby až je nahradí mladíci odkojení americkými filmy,nehodící se na školu,ani do učení. Ti nám tu pak s těma ostrejma holkama udělají na silnicích drsnou vojnu. Mnoho šťastných km.

2014-08-08 21:36:31

Aby sme tu nemotali hrušky s jablkami.

ad hoverlamilan: dosť je pre mňa novinkou že Celní správa ČR dělá kromě mýta... i do dopravy. Ide o to čo si vlastne porušil keď najnižšia povolená rýchlosť na diaľnici mimo obec je 80km/h (jak v ČR tak v SR) a silno pochybujem, že "doma" by si sa s "celně čistým vozem" dopustil nejakého celního deliktu

alebo ma ohľadne právomocí Českej zollwache opravte, prosím.

ad Drak: ono tak tragické to zas nebude (viď film Planeta opic).

A hlavne netreba zabúdať, že důkazní břemeno (dúfam že som to napsal spisovně) je vždy na strane orgánu...

Takisto veľa bezproblémových km a hlavne KOLAMA NA ZEMI

2014-08-08 22:00:22

Celní správa může u nás(to je blbý,u nás-u vás) stavět jakákoli vozidla a prudit. Jo,to je holt život.

2014-08-08 22:21:11

drak: no to teda ďakujem pekne

len či to má ak oporu v nejakom zákone (preto sa pýtam "domácich")

lebo z vlastnej skúsenosti: pri Hustopečoch ma stopli za 1rok starú sekeru na mýte, ktorú dokazatelně spáchal zmetek Kapsch, lebo gobox vždy vraciame na HP a nič to nechcelo navyše ani kačku. Keď som colňákom namiesto 500Kč blokovo ponúkol bus aj s 20 pasažiermi, tak otočili a bolo v pohode

2014-08-08 22:59:58

jasánek že colňáci môžu stavať všade, len tou dopravou som myslel meranie atd. Lebo u nás colňáci ani mýtnici nemajú čím merať.

Leda šuplerou

2014-08-08 23:01:28

2014-08-09 16:48:23

Máš pravdu u nás také nemají čím měřit než metrem.

2014-08-09 19:33:56

drak: U mně to bylo tak, že za mnou chvíli jeli. Potom předjeli a zastavili mně. A bylo to.

2014-08-09 20:06:41

hoverlamilan: tak to je vždy smutné keď ženská podojí chlapa o peniaze a úcta k moto tradícii nič neznamená

očividne si rýchlo našli kompenzáciu za zrušené Hr.prechody a lovia všade. Supy.

2014-08-10 07:28:43

hoverlamilan: No,pokud jsi měl známku a oni neměli ofic radar se záznamem,asi bych se hádal a pokutu bych žádnou nedal. Někdy by z toho člověk.

2014-11-25 20:40:42

Má zkušenost je taková: chytli mě (naštěstí


Odpovědět