Fórum - Téma


Přední náprava - hluk při zatáčení


Fórum Superb I Přední náprava - hluk při zatáčení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Superb I B5 (3U)  |  Naše vozidla2016-09-20 21:44:49

Zdrávím všechny,chtěl bych poradit ohledně přední nápravy.Na přední nápravě po návštěvě autorizovaného servisu na mém Superbu 2006 LK 2.0 TDI 103kW mi řekli,že mám jedno rameno na pravé straně KO.Vyměnil jsem celou sadu v pravo i vlevo.Chvíli to bylo Ok a pak při zatáčení mi to hučelo zase.Zjistili mi ,že mám pravé přední ložisko KO,tak jsem vyměnil obě a stále mi to dělalo.Pak jsem zjistil,že mi přibržduje pravé přední kolo ,tak jsem vymenil pravou brzdovou čelist,Myslel jsem ,že to bude OK ,ale stále i při menší rachlosti mi to hučí i při rovné jízdě a když zatáčím doleva je hluk větší a do prava slabší.Nemúže to být homokinetický kloub na obou stranách ??????Náš autorizovaný servis Škoda jsou prostě amatéři,ke kterým již nepůjdu a snad najdu nějakého mechanika jen na škodovk,který bude odborník Kdo by měl nějakou radu,tak prosím poradte.Předem děkuji.

2016-09-21 02:42:28

Kloub by při rozjezdu při natočených kolech cvakal,taky jsem ho měnil. To hučení vypadá na ložisko, známý chytil vadných několik kusů a dokonce rozdelal na octavii i převodovku protože mu to hucelo pořád. A nakonec to bylo loziskem v kole.

2016-09-21 10:21:29

suzu99: Těžko se dá říci bez toho ten zvuk slyšet, co přesně závadu způsobuje a tady se dozvíš jen zkušenosti jaké kdo má. Pneumatiky to nemohou dělat? Co je na zkoušku přehodit za ty o kterých víš že nehučí? Kloub poloosy by v rejdu cvakal, nebo v určité chvíli vibroval. Ložiska tam dali počítám originál když to byl autorizák, jen jestli to nedělal někdo kdo to moc neumí a ložisko nepoškodil při montáži. Mít svého mechanika je lepší určitě. Zkus ty pneumatiky, jen pro zajímavost, jakou značku pneu máš?


Odpovědět