Fórum - Téma


Přední rameno - přední silentblok


Fórum Fabia I Přední rameno - přední silentblok

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Fabia I 6Y  |  Naše vozidla2014-08-12 18:57:54

Máte někdo zkušenost ,zda jse vytáhnout přední rameno bez toho , abych nemusel vytáhnout hnací hřídel ?Klepe mi přední silentblok a chci ho vyměnit.

obef  
Josef
2014-08-12 22:43:19

tony: Jo, me se to povedlo, vylisoval jsem čep a zajistil těhlici, potom vyndal celý rameno. Jen pro informaci - v originálu koupìš jenty větší silentbloky (nevim jestli to jsou přední nebo zadní) Ty menší jsou součástí ramena, ale v druhovýrobě je možná seženeš. Jinak ty velký v originále jsou levnější jak druhovýroba. Tak ať se daří a dej vědět.

 Mape
Petr
2014-08-31 23:24:57

tony: Kolik máš najeto že ti bouchá uložení ramene?

Já třeba za posledních 80 tis km dělal jednou kulovej čep na tehlici a pak teda už asi 3x tyčku stabilizátoru. A to s tím jezdím dost v hrbolech. Vetšinou praha a pak sám bydlím v chatové oblasti kde je asi 1,5 km polní\lesní cesta.

Ale je třeba fakt že když jsem auto dostal do užívání tak byly totálně rozhadrovaný silentbloky na zadní náprave což mi třeba spoustu mechaniků potvrdilo že to uplně standartne nemění.

Ale nevím Třeba mě ty predky taky čekají

2014-08-31 23:38:54

tony: Jistě, že to jde. A v originále koupíš oba zadní i přední. Není pravda, že mají origo jen jeden.

2014-09-01 08:30:52

Tony: Je pravda že tahle pouzdra moc neodcházej ale už jsem to pár lidem taky měnil. Rameno vyndáš v pohodě jen pokud máš 1,2 musíš odpojit spodní držák motoru protože se ti u pravého (ve směru jízdy) opře šroub o vanu,motor odpáčíš a šroub lze vyndat,žádný velký problém. Ten ti nastane hned jak budeš chtít vyměnit to přední pryžové pouzdro (váleček). To co je originál nebo ne je jedno,ono stejně záleží na tom co Škodovka zrovna od koho bere a spousta věcí je už stejně z Číny. Bez toho aby jsi měl přístup k lisu to nerozebírej a bez přípravku na nalisování je to očistec a jde to fakt blbě. Znám dovedy kteří dokonce kraj válečku seřízli aby ho dostali do oka ramene,samozřejmě po čase klepal. Při lisování mazat jen tím co neleptá gumu (WD-40) jinak to je práce zbytečná. Někdy se stane že ten šroub jde špatně a tak je lepší se snažit ho rozhýbat,jinak se může stát že ho vytáhneš i se závitem.


Odpovědět