Fórum - Téma


Problém (klepotání od předního kola)


Fórum Technický koutek Problém (klepotání od předního kola)
2011-10-30 09:31:20

Dobrý den, měl bych dotaz, který ani nevím kam přesně zařadit . Jedná se o to, že se mi od levého předního kola (nebo to z těchto míst jde) ozývá klepotání nebo něco podobného (nevím jak přesně definovat). Klepotání je hlasitější při vyšší rychlosti a jde slyšet jen pokud je venkovní teplota pod 15°C. Dělalo to najaro, v létě nic a teď je to z5. Možná je teplota nepodstatná. Nemá někdo s něčím podobným zkušenosti?? Děkuji za odpověď.

2011-10-31 18:48:24

Neviem o ake auto ide ale ja som mal taky problem na octavke I ale klepalo to vždy a bol čap riadenia. Skus kopnut do kolesa ked auto stoji či to počut aj vtedy alebo ho daj na zdvihak a skus snim ručne kyvat či tam je nejaka vôla. Potom to ešte može byť silentblok (tie večšinou neklepu ale maju vôlu) a to možes vyskušat moter pakou a to tak že ju vložis za rameno tam kde je zadny silentblok a pohneš celim ramenom nejaka vola tam musi byť ale nie veľka to by už v servise vedeli. A este ma napada spodny čap ramena a ten sa skuša tak isto na zdvihaku a to ručne tak že chitiž rameno a skusiš či ma nejaku vôľu v čape. Neviem či ti to pomože ale aspon niečo.

2011-11-05 19:07:41

tak jak píše kolega na zvedaku prozroušet vule radialní i axialní ,chytnout za kolo a pohybat k motoru a k sobe a pak doleva a doprava.Dal by to mohlo byt uložení motoru špatny silent blok a při chvení motoru klepe kov na kov zaleží na typu auta a pak ješte poloosa zkusit dotahnout matici a zjistit zda nema trochu vuli v kloubech nekdy to tak byva když jedeš u zdi otevřeš okynko tak slišíš cvakaní tak je to kloub.


Odpovědět