Fórum - Téma


Problém za problémem


Fórum Felicia Problém za problémem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Felicia  |  Naše vozidla2015-02-03 17:39:32

Ahoj. Žádám vás všechny o pomoc. Mám neustále problémy s mojí Felinou. Já se v autech nevyznám, jsem rád že to jezdí a dokážu tak maximálně vyměnit olej, baterku a prostě tyto lehčí práce. Nicméně bratr i bratranec, kteří se v autech vyznají taky nedokáží na řešení přijít.

Jde o to, že v létě mi začala blbnout a to tím způsobem, že když dlouho stála, tak nechtěla chytnout. Startér točil a točil ale nechytlo to. Tento problém jsem řešil náhradní baterkou a startovacíma kabelama v kufru. Už v tu dobu jsme to začali řešit ale na nic jsme nepřišli. A teď je to cca měsíc se problém trošku prohloubil. Z počátku to bylo tak, že jsem otočil klíčkem, startoval a startér dvakrát, třikrát otočil, pak najednou takovej hup, kdy se startér nedokázal otočit a vynulovalo se mi rádio a pak už se nenastartovala. Už nestačila obyč 12v baterka, ale řešil jsem to velkou baterkou z traktoru. Hup při startování zůstal, ale hned potom to nastartovalo. No a včera už ani tak. klíčkem otočím, jednou to otočí startér a pak jak kdyby ho někdo držel.

Dnes jsme zkoušeli jak drží baterky napětí. zkoušeli jsme dvě, obě byly nabité na 100%. První po třech hodinách v autě klesla na 80% po noci klesla až na 55%. Druhou jsme nezkoušeli po noci ještě, ale při instalaci do auta měla 100%, po hodině a půl 90% a při těch devadesáti procentech jsme zkoušeli ještě pomocí nabíječky startovat. Nenastartovala a při startu kleslo napětí až na 3V!!

Poznámka: Startér měněný po zjištění horších příznaků (čili to oba dělají stejně), Ozkoušeny tři baterky - dvě starší, jedna nová (všechny nastejno), měněny svíčky, čištěny kontakty od koroze.

ještě jedna poznámka..... když už nastartuje (přes nabíječku, kabely z náhradní baterky, nebo přes kabely z jiného auta - stačilo často jen "čuchnout" a startovala) a pak ji chcípnu a zkusim nastartovat, tak jede normálně i bez toho hupu.

Chápu, je to dlouhý příspěvek a snad vám to něco řekne a vy mi budete moci odpovědět, nebo poradit co by to mohlo být. Mám tu Felinu rád, ale tyhle problémy už mě štvou a já ji potřebuju do práce, a do školy a jiný auto není doma k volnému využití :(

2015-02-03 20:05:14

začal bych důkladným očištěním svorek a kontaktů baterie pak bych očistil kostru motoru a kastle popřípadě znova ukostřil motor přímo z mínusu baterie

dále kontrola pa očištění přívodního plusu co de na startér a alternátor

dále kontrola klidového odběru z baterie nesmí být větší jak 30mA

dále důkladná kontrola pojistkový skříně a jejich konektorů teče tam voda a podle toho to vypadá

pokud to natočíte zkontrolovat dobíjení

pokud de baterie při startu pod 8V je na vyhazov

2015-02-03 20:46:41

Děkuji, zítra vyzkoušíme a dám zpětnou vazbu


Odpovědět