Fórum - Téma


Sdružení SOVA vyhrálo soudní spor


Fórum Pokec všeobecný Sdružení SOVA vyhrálo soudní spor
2011-08-29 10:00:49

Sdružení na obranu vlastníků automobilů (SOVA) vyhrálo soudní spor v kauze Auto ESA. Toto sdružení uvádí vždy objektivní informace o tom, jak se zachází s ojetinami. A jsem rád, že se před nedávnou dobou rozhodlo zasáhnout proti nepoctivým praktikám některých autobazarů. Víme o nich všichni – přetáčení tachometrů, automobily koupené od překupníků a další věci, na kterých tyto autobazary těží velké prachy. A drzost některých autobazarů dokonce ani nezná své meze. Autobazar Auto ESA žaloval sdružení SOVA a požadoval odškodnění 300 000 Kč – od občanského sdružení! Chtěli všechno převálcovat, požadovali omluvu a stažení článků. Naštěstí se všechno obrátilo do správné roviny. Ale i tak si myslím, že se to stále děje a nejenom u jednoho autobazaru, ale všude po republice. Na co si tedy dávat pozor?

Může se to stát i dnes. Zákazníci si koupili automobily od Globus Caru, ale když si ho přišli vyzvednout, tak společnost už byla zkrachovalá a automobily byly v autobazaru Auto ESA už napůl prodané. Celý podvod si jistě předem naplánovali, protože v obou autobazarech byli lidé, kteří se dobře znali.

Sdružení SOVA už proto sepsalo příručku pro bezpečný nákup ojetiny. Doporučuji před koupí automobilu přečíst a doporučenými radami se řídit. Já jsem se naštěstí nestal objetí podvodu, ale příručku mám nastudovanou a doporučuji ji všem pro „preventivní užívání“. Snad toto vlákno pomůže i ostatním Jaké jsou vaše zkušenosti? Na co si máme dát ještě pozor?


Odpovědět