Fórum - Téma


Servis a sezónní prohlídky


Fórum Rapid Servis a sezónní prohlídky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Rapid  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2015 Rapid

1 fotek  |  20 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2016-08-26 13:22:10

Zdravím, nedávno jsem si pořídil roční vůz Škoda Rapid. První servisní prohlídka byla provedena během prodeje, to je letos v srpnu. Jelikož jsem až do této doby jezdil s auty která pravidelný servis neměla je pro mě pravidelný servis velkou neznámou. Tedy pravidelný roční servis chápu, ale nejsem si jistý jestli mám jezdit i na sezónní akce. To je zimní a jarní prohlídka. Zdá se mi, že dávat auto třikrát za rok do servisu je asi moc. Hlavně abych udělal pravidelný servis v srpnu a v říjnu jel na zimní prohlídku, taky nevím Vyplatí se jezdit na jarní - letní prohlídky a pravidelný servis nebo stačí jen ten pravidelný servis jednou za rok? Předem moc děkuji za rady a přeju hezký den.

2016-08-26 13:56:49

štefan85: na sezonní akce jezdit nemusíš, to jen na tobě, zda si necháš prohlédnout auto před/po zimě

2016-08-26 14:48:25

štefan85: Předepsané servisní prohlídky nejsou jednou za rok. Jsou roční a pak po ujetí určitých kilometrů. Máš vůz QG0 nebo QG1 ? Tam je to také trochu jinak. Kilometrové prohlídky mají přednost před časovými, probíhají při nich předepsané úkony, výměny třeba svíček, filtrů, kapalin atd. Do servisní knížky se vše zaznamenává i pro případné garanční opravy nebo kulanční opravy. Bez záznamů nemáš šanci nic vyhádat. Pozor na záruku karoserie, v servisce musí být poznamenáno že při prohlídkách došlo i ke kontrole koroze karoserie, bez toho ti případnou garanci neuznají. Musíš dostat od servisu také rozpis provedených úkonů, servis tě také musí upozornit například na kolik se odhaduje momentální životnost brzdových segmentů pokud není nutno měnit hned ale i na opravy závad zjištěných během prohlídky tě musí upozornit předem, nebo sám při sepsání zakázky domluvíš že třeba brzdy chceš udělat automaticky při zjištění opotřebení, staré díly ti musí minimálně ukázat, pokud uvedeš do zakázky i vrátit do vozu. Pokud odmítneš například výměnu zapalovacích svíček a bude to uvedeno v zakázce, případné závady na motoru které by s tím mohly souviset budeš hradit. Všechny papíry si schovávej pro pozdější kontrolu, nebo reklamaci. Dnes tě nikdo nenutí jezdit do značkového servisu a jsou uznávány i záznamy od jiných servisů, bohužel není vždy jisté že vše dělají tak jak má být. Také je dobré mít v ruce tištěný výpis diagnostické kontroly řídících jednotek ve vozidle. Nevím co ještě dál napsat, když tak se ptej.

2016-08-26 20:48:50

MATTESS - Děkuji za radu.

Drak - Také děkuji. Mám proměnlivý interval servisních prohlídek QI6. Šlo mi o to jestli když budu jezdit na servisní prohlídky jak mám, jestli mám k tomu ještě provádět jarní a zimní prohlídky. Například jestli mi na pravidelné servisní prohlídce automaticky kontrolují chladící kapalinu (bod mrazu) nebo jestli kvůli tomu musím na zimní prohlídku. Sám jsem názoru, že bych to asi přeháněl jezdit tak často do servisu (zimní + jarní prohlídka + pravidelný servis) Nejsem si ale jistý, tak jsem se chtěl zeptat zkušenějších.

2016-08-26 21:05:25

Jarní a zimní prohlídky jsou akce servisů, jezdit na ně je dobrovolné. Kontrola kapalin je v pravidelné prohlídce ale je lepší na to upozornit, změří to v ceně. Brzdová kapalina se mění každé dva roky(vylepuje se štítek) a poznačí se do servisky. Olej má dané intervaly. Technik by měl na to vše sám upozornit.

2016-08-29 11:14:44

štefan85: Len doplním kolegov. Rozpis úkonov ktoré sa majú vykonávať (km/čas) je v serviske. Tie sezónne prehliadky sú v podstate také promo akcie a je len na Tebe či si čas a chuť nájdeš. Autu to neublíži.


Odpovědět