Fórum - Téma


Škoda 200 RS: speciál s dvoulitrem měl porážet všechny


Fórum O článcích Škoda 200 RS: speciál s dvoulitrem měl porážet všechnyDiskuze o článku

Škoda 200 RS: speciál s dvoulitrem měl porážet všechny

Soutěžní Škody odvozené ze sériovek nestačily výkonem, proto vznikly nové speciály s objemnějšími motory a převodovkami Porsche. Sedmdesátá léta minulého století byla v Československu ve znamení zuřící normalizace. Jenže motorsportu, zejména v tom, co po našich tratích jezdilo, to naštěstí nebylo moc vidět. V domácích rallye tedy mohl dominovat Hubáček s Renaultem Alpine A110. Právě jemu chtěla a...2015-10-15 09:16:09

Tento vůz se pohybuje po českých silnicích v ,,socialistické" modré metalíze,ne tak extrém blatníky ale na origo Škoda elektronech a vnitřek normálně vybaven. Auto bylo údajně vyrobeno pro nějakou KSČ - hvězdu a pán co jsem ho viděl ,,sprintovat" na srazu v Hradčanech a Hradci Králové ho údajně zdědil. Dvoulitr ,,smazal" dost moderních ,,sporťáků" a většina lidí netušila co je to vlastně za auto. Že by tedy byli čtyři? Když jsem se učil automechanikem v Berouně, byli jsme u pána který měl doma Škodovku s ,,lambo" dveřma, k tomu náhradní karoserii, motor Škoda 1500ccm. Vůz vypadal jako Datsun a byl v bílé barvě. Asi v roce 1983 jsme s kolegou viděli v Praze Kobylisích krásný motocykl který měl palubku z JAWA 634 jinak žádný nápis, dnes bychom řekli silniční ,,naháč". Zaujal nás motor ,,boxer" oproti BMW ale válce hranaté. Majitel nám řekl že je to prototyp JAWA ale nikdy se nebude vyrábět a on ho koupil rozebraný s náhradním motorem přímo od továrny. kolik takových strojů se po silnicích asi pohybuje?

2015-10-15 09:59:11

Možná je to blbost - není to toto eRko?

2015-10-15 19:55:57

mattess: Ne tohle to není. Tohle je normální eRko, taky ho znám. Tamten vůz má jiný odstín barvy která je vyšisovaná skoro bez lesku (před pěti lety byla) a vypadá jak smíchaná se stříbřenkou. Má i jinak blatníky i zadní kapotu. Nebyla to žádná nablejskaná krasavice. Foto bohužel nemám. Kde auto dnes je samozřejmě nevím. jinak,tohle je taky pěkný.

2015-10-15 20:04:14

drak: Úplně normální eRko to není, když má sníženou střechu

Škoda, že nemáš foto. To by mi zajímalo, o jaké auto jde.


Odpovědět