Fórum - Téma


Vložka zámku


Fórum Octavia I Vložka zámku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2016-07-05 13:25:25

Zdravím,

nerad zakládám nové téma, pokud už někde je.

Jen jednoduchá otázka. Brácha u starší octavie chce vyměnit vložky zámků. Klíče jsou oběhané, drhnou, občas nejde hladce otočit klíčem. Vložky se už několikrát opravovaly.

Nastal čas kdy bude lepší pořídit nové vložky a klíče.

Mám možnost koupit levněji novou sadu (vložka do levých dveří, vložka do spínačky a 2x klíč). Ale je to určeno pro vozy Octavia II.

Na první pohled vypadají úplně stejně jako ty do jedničkové Octavie. Může někdo potvrdit či vyvrátit, zda by vložky z OII šli dát do OI? Jestli koupit či ne.

Díky

2016-07-17 00:34:17

netroufnu: Odpovím si sám . Ne nejsou stejné a nejdou použít v O1

Pořádně jsem vložku zámku z O2 prohlédl spolu s vložkou do spínačky. Oboje jsou velmi podobné, ale jsou tam drobné odchylky, znemožňující montáž bez úprav.

Vložka zámku (dveře řidiče) je prakticky identická. Jedinou změnou je, že ta tyčka, co otáčí samotným zámkem, je cca o 5mm delší. Zámek by nešel zasunout celý. Bylo by třeba tu tyčku zkrátit

Vložka spínačky je také prakticky identická. Ale plastové kolečko (cívka imobilizéru) má navíc takovou hranu. Takže by taky nešel zasunout celý cca o 2mm. Bylo by třeba cívku sundat a dát ze staré vložky. Nebo hranu zbrousit.

To jsem uznal jako moc práce, především výměna té cívky (nepřišel jsem na to jak by se dala sundat bez poškození). Takže koupě takové sady vložek nemá cenu.


Odpovědět