Fórum - Téma


Výměna pístních kroužků


Fórum Octavia I Výměna pístních kroužků

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla2016-01-01 12:48:58

Zdravím přátelé a přeji šťastný nový rok 2016. Mám takovou prosbičku o info kolik by stála výměna pístních kroužků na Octavii I 1.6 74kw a asi i věci s tím spojené jako gufera. Mám nalítáno 216 000 a jsou tam zatím ještě původní a už se mi zdá,že je do kopečků trochu línější,mám na mysli když jedu nějaký prudší stoupák na dvojku,tak dost trpí a je mi jí líto Komprese na tom bude dost mizerně,protože při stání v mírném kopečku při parkování neudrží kvalt auto a to popojíždí. Máte někdo zkušenosti z cenou v servise nebo mimo servis? Díky za info

2016-01-02 08:40:16

stenli: Auto ,,žere" olej a tudíž modře kouří? Nejprve bych opravdu nechal kompresi změřit čím hlavně zjistím který válec je na tom lépe a který hůř. Do původní vložky dát nové kroužky je také otázka, nemusí být již dokonale ,,kulatá" a může to být ještě horší. Nicméně tyto motory na ,,kroužky" moc netrpí, většinou netěsní ventil, nebo je motor např. používáním špatného oleje nebo nedodržováním intervalů ,,vyběhaný". Zakarbonování sání, výfuku a toho co k tomu patří na výkonu dokáže dost ubrat. To že jsou v 216000km ještě původní kroužky a gufera je normální, já mám také toto vše původní a to v 315000km. Nejprve chce toto vše prohlédnout, změřit kompresi, sundáním klapky zjistit jak to vypadá za ní, výfuk může mít díky karbonu menší průměr, to samé i ventil zpětného vedení výfukových plynů.

2016-01-02 11:31:39

drak: Je pravda,že kompresi jsem ještě změřit nezkoušel,ale většinou co sem četl nepomůže jen vyměnit gufera,ale je třeba k tomu měnit i kroužky. Olej měním pravidelně po 15 000 a bylo mi doporučeno změnit interval na 10 000. Auto moc nešetřím a občas ho i do kopce nebo na lepší cestě dost protáhnu,tak snad noc zakarbonovaný nebude a klapku pravidelně čistím a za ní to vypadá celkem dobře,žádné extra zanesení.


Odpovědět