Fórum - Téma


Zvláštní chování brzd


Fórum Octavia I Zvláštní chování brzd

Manuály  |  Inzerce  |  Model Škoda Octavia I 1U  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1999 Octavia I 1U Combi 1.9

6 fotek  |  10 diskuzí

Výkon motoru 81 kW (110 PS) při 4150 ot./min. Točivý moment 235 Nm (173 ft/lb) při 1900 ot./min. Maximální rychlost 191 km/h. Zrychlení 13.0 s ~ 0-100 km/h. Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 896 ccm (116 cui), 4-válec, Řadový, 8-ventil, 1.9 TDI (81kW).2015-03-10 19:13:22

Zdarvím,

moc témat ohledně brzd jsem tu nenašel a když projevy byli jiné. Tak se omlouvám pokud jsem přehlédl stejný problém už řešený.

V listopadu se měnily brzdiče a kotouče na zadních brzdách. Vše bylo ok a auto krásně brzdilo. Jenže teď jsem velmi nejistý při každém brzdění. Brzdový pedál je dost měkký, po sešlápnutí se dlouho nic neděje, ale pak bez nějaké větší síli brzdí tak, až se začíná pracovat ABS. Nedávno jsem kvůli nerozhodnému řidiči přerušovaně brzdil. První sešlápnutí ještě šlo, ale při druhém sešlápnutí jsem se zhrozil, velký propad účinku. Na nové a skoro nepoužívané silnici jsem zkusil podobnou situaci.

Rozjel jsem se a decetně sešlápl brzdový pedál a slyšel jsem lehce popískávat gumy. Zastavit se dalo bez problému. Ale prakticky hned jsem brzdu uvolnil a po 2-3 sekundách opět sešlápl a vší silou co to šlo. Žádné pískání gum, žádné ABS, auto brzdilo, ale nepřesvědčivě.

Brzdové kapaliny je dost. A únik kapaliny taky nikde nevidím. Agresivně nejezdím, tak že bych musel "brzda, plyn" a ostře. Může to být vzduch? U jiného auta se vzduch projevoval problémovým brzděním při prvním sešlápnutí a při druhém již brzdilo. Tohle je přesně opačný problém, a pokud brzdění víckrát přeruším, jako bych pak brzdil s vypnutým motorem, bez posilovače brzd. Co myslíte, mohlo by to být něco, co dokážu doma na koleni opravit?


Odpovědět