Inzerce / Bazar - InzerátOstatní - prodej  =>  Rozšíření řidičského průkazu na „B96“ v ..


Prověření historie vozidla (klubová sleva 100 Kč) ... VIN:
2016-05-21 (153 dní)

Škoda Pick-up

Rozšíření řidičského průkazu na „B96“ v AUTOŠKOLE RV

Taky by jste rádi tahali auta na podvalu? A máte na to papíry?

Bližší informace - AUTOŠKOLA RV: +420 608216135.

Teď ale svitla naděje.

Holaňďani chtějí tahat za svými osobáky těžký karavany, ale nechtějí si dělat klasické Ečko „E“ a tak prosadili „B96“. Takže můžou za svůj osobák připojit libovolný vlek s celkovou váhou soupravy do 4,25 tuny (původně 3,5 tuny). A protože Holaňďani chtějí s těmi karavany jezdit i mimo Holandsko, prosadili to v EU a B96 platí tedy v celé EU!

B, B+E, B96 co je k čemu dobrý?

 • Mam pouze řidičák B: mohu táhnout přívěs nepřevyšující 750 kg a je jedno pokud přešvihnout celkovou 3,5 tuny. Maximálně tedy 4,25 tuny
 • Mam pouze řidičák B: mohu táhnout přívěs převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3,5 tuny
 • Mam B+E: Teoreticky můžete mít soupravu až 7 tun. Auto 3,5 tuny (B řidičák) a když vám to auto dovolí tak vlek dalších 3,5 tuny.
 • Mam B96: Mohu táhnout libovolně těžký vlek (podle toho co dovolí auto), ale nesmím přešvihnout celkovou váhu 4,25 tuny (posun oproti pouze B s těžším přívěsem než 750kg z 3,5 tuny na 4,25 tuny)

Info jsem čerpal tady:www.adamek​.cz/Pick-up/pra​vo/tazeni-prive​su-ridicak

K čemu to komu je?:

 • Takže kdo má nyní B a E, tak mu to není k ničemu
 • Kdo má nyní pouze B, má možnost táhnout těžší přívěsy, ale nesmí přešvihnout celkovou váhou soupravy do 4,25 tuny

Nutno podotknout že největší povolená hmotnost jízdní soupravy je součet celkové hmotnosti tažného vozidla (maximální přípustná) a celkové hmotnosti přívěsu podle jejich TP! Okamžitá hmotnost nikoho nezajímá. Takže mrkněte do svých TP a propočtěte co Vám B96 přinese!

Když vezmu například Renault Trafic:

Maximální přípustná hmotnost 2,9 tuny (s řidičem jen 1,8 tuny ale ta nikoho nezajímá :( )

Na kouli mam 2 tuny

A možnosti co mam:

 • Pouze s „B“- čkem bych mohl vézt káru 750 kg (2,9 + 0,75 = 3,65 tuny). Sice jsem přešvih 3,5 tuny ale mam káru do 750 kg takže OK, viz nahoře. Těžší káru táhnout nemůžu pač se s ní nevejdu do 3,5 tuny.
 • S B96 můžu táhnout káru 1350kg, abych se vešel do omezení 4,25 tuny pro B96. SUPER! Takže můžu odvozit o 600 kg víc, ale pro podval s autem je to furt málo :( Takže já buď potřebuju E a nebo jiný auto :(

No doteď jsme tedy řešili, jaký papíry potřebuju na jaké přívěsy. Ale co třeba když mam na tažném povoleno 2 tuny a připojím tam plaťák s nejvyšší povolenou hmotností 2,5 tuny. Mam na to papíry takže pohoda, ale můžu to připojit nebo ne? :) Připojit můžu, ale okamžitá hmotnost plaťáku plus auta na něm nesmí překročit 2 tuny napsané na tažném. Takže pro řidičák se řeší maximální váhy, ale pro to jestli vlek můžu za auto dát nebo ne rozhoduje okamžitá váha.

Protože pořadatelé taky pořád něco tahají a někomu B96 stačí, domluvili jsme v autoškole RV

 • Cena 2500,- Kč
 • Vše by se mělo zvládnout za jeden den
 • Bude nutné nechat si potvrdit stav od doktora
 • Jedna zkušební jízda
 • Jízda s komisařem
 • Toť vše, žádné testy z teorie!

Co říci závěrem? B96 je relativně novinka a moc se o tom neví, proto chvátáme než se v tom někdo chytrý nahoře začne šťourat, jako proč je to bez testů, proč je to tak levný, ...


Email: tatricka603@seznam.cz Telefon 608216135 Země    Česká republika Město:Praha Uživatel: tatricka603

Informace o modelu: Škoda Pick-up