Škoda Popular OHV, 912

Škoda Popular OHV

Rok výroby 1937 - 1938

Model: Popular (1933 - 1946)

Wikipedia (Popular): http://cs.wikipedia.org/wiki/Škoda_Popular

Inzerce / Bazar Vložit nový inzerát

Foto galerie Škoda Popular OHV

1937 Škoda Popular OHV
1000 x 717 ... 139 KB
2009-02-28  hoverlamilan

Poradna Vložit otázku

Naše vozidla Škoda Popular OHV Přidat vozidlo

1938 Škoda Popular OHV 1.0

11 fotek  |  5 servisních knížek

Výkon motoru 19 kW (26 PS) při 3500 ot./min. Palivo benzín. 3-rychlostní Automatická převodovka. Motor 995 ccm (61 cui), 4-válec, Řadový, 8-ventil, škoda.

Škoda Popular IV-druhý Popular mezi mými Škodami.Je z roku 1938.Tento model byl první Škodou s vrchovým motorem-OHV.Volant má na dobově správné,tedy pravé straně.Třístupnová převodovka,zčásti synchronisovaná,umístěná v zadní nápravě.Diferenciál vůz n...

Servisní knížky Škoda Popular OHV

Filtr   Auto jezdí na benzín SPECIAL. Ten je však vodnatý více, než je zdrávo. Proto jsem před karburátor namontoval dobový filtr - skleničku.

Poprvé v roce 2016...   Tak jsem letos poprvé vyjel. Dolita voda do chladiče, special do nádrže, dofouknuty pneu - a Popular asi na pátý pokus (startérem) chytnul. Co dodat ? Spokojenost !

Kohout   Protékal benzinový kohout. Korek, působící jako těsnění, se rozpadal. Pomohla výměna za jiný korek. Podobný problém občas řeší všichni majitelé aut se spádovým karburátorem, bez čerpadla.

Benzín   Po zimě jsem auto nenastartoval. Příčinou byl vadný palec v rozdělovači(původní, 76 let starý) , naštěstí mám zásoby dílů a tak jsem ho vyměnil. Horší bylo, že zpočátku auto stejně nejelo. Mohl za to zvodnatělý benzín. Sice speciál, ale prostě vodnatý. Po výměně za natural, raději 98 oktanů auto jel......

motor -chlazení   Popular má na bloku motoru víko pod nímž je vodní chladící nápln.To je podle mně slabinou motoru.Tento kryt po 70 letech prorezl,takže jsem musel vyndat motor,vyrobit nový kryt,no a vše namontovat zpět.Při té příležitosti je nově obložená lamela spojky.